Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2010, 18:31   #43
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pedjastudio84 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da definitivno nije potrebno. 99% ljudi (tu sam i ja) ne koristi č,ć,ž,š,đ, a kamoli ч,ћ,ж,ш,ђ.
Не знам по којим форумима се крећеш, па имаш тај податак о 99% људи који су неписмени. По мени је онај који у поруци (e-mail, forum) не користи ћирилицу или латиницу једноставно неписмен.

Пре неких годину дана сам на основу те "ћелаве латинице" препознао класичну превару. Куцали на врата неки ликови, као наводно уводе кабловску ТВ. И све лепо испричају и наравно треба да се плати унапред нека мања сума и оставе они неки ценовник са описом. Кад оно нигде ч, ћ, џ, ш, итд. Видим ја да је све то неозбиљно и кажем ја родитељима да сачекају да виде да ли ће да уведу другима, после ћемо лако и ми да се прикључимо. Неки из комшилука су платили, а кабловске наравно нема ни после скоро две године

Дакле, одавно је постало глупо да се пословне понуде, преписке, итд преко компјутера пишу без наших слова.

Што се тиче домена, ја сам апсолутно за то да се пребаце на ћирилицу, али нека неписменима остане и она "гола латиница" да би могли да укуцају сајт. Дакле нисам за искључивост по било ком питању.
Видим да је овде многима проблем да стисну алт+шифт како би пребацили на наш језик и због тога су против пребацивања, па има и нас којима је исто тако тешко да стално пребацујемо на енглески како бисмо уписали име сајта.
Да ли постоји могућност да се убаци нека скрипта која би њњњ.ск.рс пребацила на www.sk.rs

И због чега људи одвајају писање на интернету и писање на послу, факсу или школи ? Да ли за наш језик важе свуда иста правила, или се граматика, писмо, или нешто друго мења у зависности од тога да ли се пише руком, на куцаћој машини или компјутеру ?
Miki1987 je offline