Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2017, 16:16   #442
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Najbolji autor tekstova u SK-u je?

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
mislim da kuzma uopste ne zasluzuje ovoliku prednost u anketi
Dali mi dva sendviča da glasam za Kuzmu i napišem nešto pozitivno, pa da prionem...

Čitam SK od '91, kada listam i stare brojeve sa ujakovih polica (uz još poneki računarski časopis). Da li je kod nas (bilo) boljih računarskih časopisa? Jeste. Ipak, SK je časopis koji nikad nisam prestajao čitati, jer je uvek imao neki svoj šarm. Mogu se ukratko pročitati informacije o novim stvarima i trendovima, uvek aktuelni IO port za hardverske probleme i odlični opisi igara koje sam uvek voleo.

Ne sećam se ko je pisao tekst o FRP igranju na tabli, ali to mi je ostalo u sećanju (ubrzo je isprobano i u praksi ) - fenomenalan tekst.

Tokom godina bilo je uvek dobrih autora. Od ovde ponuđenih - Macedonić i Kuzmanović, ali ako mora jedan glas - Kuzma. Zašto? Smisao za humor koji mi prija. Kroz tekstove povezuje puno drugih aktuelnih i manje aktuelnih stvari iz kulture, života, istorije - što mi se sviđa. Verovatno sličan ukus za igre, jer one kojima da dobru ocenu mi se najčešće takođe dopadnu & obrnuto. Generalno, stil pisanja je prepoznatljiv i pre nego pročitam ko je autor, a meni lično se sviđa. Verujem da ne leži svakom, ali alternativa je šta? Suvoparni(ji) tekstovi bez autorske note? Toga je uvek bilo u "ozbiljnijim" računarskim časopisima. SK je uvek imao neki svoj, poseban šarm. Još uvek se drži dosta dobro, uprkos svemu.

BURP!

P.S. Moderne strane izraze poput ZOMG bi stvarno mogli promeniti - na primer ZOMB (Zju, Oh Moj Bože), čak ih možda pisati i staroslovenskim pismom, kako bi i starijim generacijama časopis bio prijemčiviji i bliži.

Poslednja ispravka: Relja (20.10.2017 u 16:55)
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
Oggy (20.10.2017), player1 (20.10.2017), shrafko (22.10.2017)