tema: [Monitor] Philips E-line 278E8Q
Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2017, 0:29   #21
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Philips E-line 278E8Q

Nisam zaboravio da napisem sta se dalje desavalo,nego cekao sam epilog sta ce se jos desiti...Tj nekako na fantasticnom trzistu Srbije pojavio se jos jedan primerak novog i neotpakovanog Philipsa 278E8...

Ja iskoristio priliku,zovem Monitor,oni potvrde da ima jos jedan primerak.....dogovorimo se da zamenim moj monitor tim jedinim primerkom....ljudi bez ikakve primedbe mi izadju u susret....vratim onaj ''star'' Philips 278E8 i uzmem novi Philips 278E8...

Kada sam ga iztestirao utvrdim sledece......klasicnog probijanja pozadinskog osvetlenja nema....clouding je manje izrazen nego kod prethodnog primerka....ima ga nesto malo u donjem delu monitora,ali relativno podnosljivo.........ali na moju zalost utvrdim sledece.....monitor ima neki defekt koji podseca na zaglavljen pixel,ali to zapravo nije to,vec se nalazi ispod pixela tj u unutrasnjosti ekrana.....kao da je neko zrnce prasine u ekranu.....(?!)....nalazi se nekih 10ak cm od desne ivice ekrana,sive je boje i primetno je na vecini svetlih pozadina....

Znaci,kontrola kvaliteta kod Philipsa je katstrofa......dva nova i neotpakovana monitora,oba imaju neke defekte na ekranu....prvi zaglavljene pixele,ovaj drugi tu neku anomaliju u unutrasnjosti ekrana.....

...u principu nije tako strasno i da bas smeta,ali nadao sam se da cu od dva moniotora ubosti neki bez takvih mana sa pixelima....sada opet ne znam sta da radim,da li da vracam monitor i trazim pare nazad?....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke