Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2016, 12:46   #40
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2016

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Microsoft gubi lumije zbog ružnog user interfacea i manjka aplikacija... Koristio sam Lumiu 640 do datuma pojavljivanja do prije mjesec dana... Sad će mnogi da se kunu u nju, al mislim da je solidan kineski android mnogo bolji izbor od bilo koje Lumije. Uostalom, i tržini rezultati to govore
Interfejs je stvar necijeg afiniteta. Ja sam recimo uvek bio pobornik minimalistickog ali elegantnog dizajna, a WP je od svih aktuelnih platformi najblizi tome. Cime je to Android ili iOS interfejs bolji i lepsi?

Trzisni rezultati su komplikovana stvar koja zavisi od xyz faktora. MS je imao WM platformu koju je prakticno napustio tek negde 2010, pa je izbubio momentum sa svojim konkurentima. Ja sam ovde vec rekao da je MS pogresio sto nije prodavao Lumia telefone po fabrickim cenama pa da stvori bazu korisnika koja bi automatski znacila i mnogo novih i kvalitetnih aplikacija. Ovo je njima 2b || !2b trenutak za uspeh tzv Universal apps. Ako ne uspeju da to naguraju na mobilne telefone, mogu se slikati i sa uspehom na desktop platformi i onda im sledi definitivni kraj. Zato ne mogu da se cudom nacudim njihovoj poslovnoj koncepciji.


A sto se tice nedostatka aplikacija... ako ih je 600000 malo, onda ja nmam ideju sta znaci rec mnogo Previse je smeca na svakoj platformi, tacnije 99% naslova je smece. To nas dovodi do racunice da za WP imamo bar 6000 kvalitetnih naslova. Vise nego dovoljno za svaciji ukus.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke