Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2016, 17:07   #22
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 8/2016

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
U tom svetlu i ja da rečem neku:

1. Kad testirate grafičke na istoj platformi, dajte uporedne rezultate sa nekom ranije testiranom (u istom ili susednom rangu). Npr. ako bude 1060 u sledećem broju, trebalo bi da stoje uporedo nove brojke i rezultati RX 480 iz ovog. Ni referenca u vidu popularnije kartice prethodne generacije ne bi škodila (npr. RX 470 nasuprot 280X), u protivnom celo testiranje gubi smisao jer se ne vidi generacijska razlika (što bi proizvođači najviše voleli), osim u slučaju nekog ko ima instalirane konkretne igre koje koristite, pa ima način da direktno izmeri dobitak u odnosu na svoju karticu pred eventualnu kupovinu. Nedostaje mi način testiranja od pre desetak godina kad se ovako nešto podrazumevalo...
Konzistentnost testova je prilično teško očuvati. Konkretno, pomenuo si grafu koja je opisana i onu koja će svoje mesto naći u septembarskom broju. I, ni ovoga puta nismo uvrstili rezultate prilično svežeg testa. Zašto? Zato što sa novom verzijom drajvera, RX 470 dere RX 480 u gotovo svemu, iako radi na nižem taktu i njegova je osakaćena verzija. A test nismo mogli da ponovimo, jer RX 480 nije bio na raspolaganju.
Uprkos tome, kad god je moguće deskriptivno pomenemo u textu gde je mesto kom modelu i kako se nosi sa nekim starijim. Cifre koje nisu direktno uporedive izbegavamo, jer bi nekad bile kontradiktorne napisanom.
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Onda i ja da recem koju pametnu

Hardverska rubrika vec dugi niz godina pati od dve velike boljke. Prva je nedostatak uporednih testova odredjenih grupa uredjaja koji bi citaocima mogli pomoci prilikom kupovine. Kada se prekaze samo jedan uredjaj, npr. SSD, to velikoj vecini nece znaciti mnogo ako ne znaju sa cime da ga uporede. Druga boljka je nedostatak cena koji je ranije pravdan nestabilnim kursom i krivim informacijama koje pruzaju distributeri. Mislim da se sada obe stvar mogu lako dovesti u red.

Uporedni testovi većeg obima su logistička noćna mora. Kad god je moguće, mi ih rado organizujemo. Eto, biće jedan u narednom broju i to baš SSD-A.

Cene se često prilično razlikuju, pa ih zato ne navodimo u okviru info boxa, ali kada su nam makar okvirno poznate, to se svakako pomene u textu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
yoshida (24.8.2016)