Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2018, 16:05   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: pozadinsko svetlo za tv (led trake)

poenta pozadinskog osvetljenja je da, vizuelnim efektom koji stvara, poboljsa kontrast u odnosu na granice tv-ovog hardvera. u sustini je glavna stvar (bar za mene) taj efekat crnu boju cini tamnijom, pogotovo u mraku kada crna jos vise lici na tamno sivu nego kada je upaljeno svetlo.

ne umem naucno da objasnim zasto, ali efekat biasa jeste veci od onog koje daje obicno (nocno) svetlo u sobi, jer bije otpozadi, u zid. sprecava refleksije na ekranu i mogu reci da je izuzetno nenapadno, prijatnije i pravilnije rasporedjeno od onog koje sam imao sa stonom lampom.

nekome se prevashodno svidja kako to izgleda, sto i jeste kul (ako je pitanje kablova kako-tako reseno). mada, da nema pomenutog efekta koji je u mom slucaju izuzetan i koji je promenio mlaki utisak nakon kupovine tv-a, ja bih tv i dalje koristio u totalnom mraku.

na kraju, imas i te varijante koje promenama boja prate sliku, ali su skuplje i po meni odvracaju paznju. osim toga, utvrdjeno je da bi idealno bilo da pozadinsko svetlo ima belu boje temperature oko 6500k, sto bi trebala da bude i boja ciste bele na samom tv-u.

eto, mozda nesto nije savrseno tacno, ali to je ono cime sam se ja vodio i sta sam usput procitao.

i jos jednom, zao mi je jer slike ne mogu da docaraju koliko bias pomaze u mom slucaju. ali, prosto i jos jednom - tamno siva koja bi trebala da bude crna, a nije zbog ogranicenja panela, zaista postaje "duboka" kada je svetlo upaljeno.

Poslednja ispravka: polarnimeda (6.2.2018 u 19:34)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
ZoNi (7.2.2018)