Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2017, 20:19   #165
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Ovo je otprilike neki vrhunac klasičnog FPS-a kao žanra. Linearne story driven kampanje sa pridodatim apgrejdovima.

Ono što bih ja voleo da vidim od AAA industrije, a što odavno nismo imali, su FPS igre sa otvorenijim nivoima - igra te baci na nivo i ceo nivo ti je otvoren za istraživanje tako da na kraju možeš da se vratiš i na početak ako ti je merak da pokupiš taj medikit sa početka nivoa. Poslednji Doom i Wolf su bili tu i tamo otvoreni ali je i tu većina nivoa bila u fazonu "e sad si prošao ova vrata/nevidljivi zid i nema nazad". I taj trend je u modernim linearnim akcionim igrama sveprisutan a ne bi trebalo da bude.
Čak su i igre kao što su Hitman, Splinter Cell i Thief uvele takav pristup što je apsolutno svetogrđe. Zato mi je Dishonored legao kako treba - kvazi-open world pristup sa ogromnim nivoima gde mogu da radim šta hoću kako ja hoću. Isto i Deus Ex. Halo, takođe, sjajna igra sa prilično otvorenim nivoima.

Kapiram da su različiti žanrovi u pitanju ali nekada su i FPS igre furale taj fazon a sada ideš od hodnika do hodnika i krljaš...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke