Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2010, 13:49   #122
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Avanturisti, da li možete da mi preporučite neku avanturu za nekoga ko nikada nije igrao avanture (osim ovih novijih Sam & Max igara, ali to su lite avanture)?
Nije loše da nam prvo kažeš koji su ti afiniteti, tj. kakvu bi otprilike avanturu voleo da igraš: hoćeš li neku sasvim ozbiljnu ili humorističku avanturu, da li si više ili manje raspoložen da rešavaš zagonetke, hoćeš li da igra bude sa likovima ili bez njih (nešto u stilu "Mysta"), kroz kakvu bi priču (kriminalističku, SF, horor; običnu/normalnu, uvrnutu) želeo da prođeš, kakav tip grafike voliš (2D, 2.5D, 3D; "crtanu" ili realističnu/FMV - ko na filmu/televiziji), hoćeš li lakšu ili težu igru za savlađivanje, da li bi kraću ili dužu avanturu. Kao početniku ti preporučujem neku kraću avanturu sa likovima i dijalozima, sa manje težine i sa grafikom i radnjom prema tvom nahođenju.

Javi šta voliš pa ćemo (nadam se) da ti nađemo nešto.

Što se tiče Grim Fandanga, mislim da je malo težak za početnika i da je igranje na XP-u problematično, ali igra je pravo remek-delo.
BTW, to je bila moja peta odigrana avantura u životu.

P.S. Ako nisi siguran kakva ti grafika odgovara, prelistaj malo mug shots avantura pa kaži koja te se dojmila (koje/kakve ti se slike sviđaju).
P.P.S. Ubadanje Pjanovića u oko () na samom startu aktivnosti u "avanturističkom zabranu" nije dobra ideja. Mogao bi to da ti zapamti.

Poslednja ispravka: zoran845 (21.7.2010 u 14:02)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke