Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2010, 15:07   #126
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Na osnovu svega što si rekao, mislim da je za tebe nešto poput "The Moment of Silence" ili "Perry Rhodan" ili (kao što si sam rekao) "Culpa Innata".
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se, nisam znao da postoji toliki dijapazon kvalitetnih avantura.
Nema potrebe da se izvinjavaš, mnogi to ne znaju (ali ko im je kriv ). Da znaju, grdni ljudi bi (ubeđen sam) manje igrali koljačine i neke druge žanrove.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
I... vrsta priče nije važna sve dok nije horor, važniji mi je kvalitet.
Možda će te to iznenaditi, ali ima i kvalitetnih horor naslova, čak i sa dobrom pričom.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Nije mi baš jasno šta misliš u vezi likova.
Imaš dve vrste avantura: sa likovima i bez likova. U prvima imaš dijaloge, razgovaraš sa nekim ljudima, životinjima, mitskim bićima, itd. i biraš šta ćeš da kažeš. U drugima (izdancima najčuvenije avanture - "Myst") ili nemaš nikakav (raz)govor ili ima nešto minimalno nasnimljenih monologa, tek koliko da te upute u radnju. Mislim da takve avanture nisu za tebe, ili da bar nisu u ovoj fazi tvoje avanturističke karijere. Kad imaš malo više vremena obavezno (makar) probaj "Real Myst" (2000). Možda ti se i dopadne.

P.S. "Bezimeni kec" je u pravu: Zaboravio sam "Blade Runnera"! Odlična igra.
P.P.S.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... kako to da niko nije spomenuo The Longest Journey?
Spomenuo bih ja da igra nije tako duga i da mislim da bi mu se dopala tematika. Mislim da čovek preferira malo "prizemnije" stvari.

Vule, ovo ti je samo izbor na prvu loptu. Avantura ima (za sada) oko hiljadu komada (nikako da sastavim "ultimativnu listu" pa ne znam tačan broj) i sigurno da bi iz te gomilčine moglo da se izdvoji mnogo više naslova nego što ti je ovde preporučeno. Uzmi prvo odigraj nešto od nabrojanog, a onda polako čitaj o avanturama (ima na forumu puno dobrih tekstova o njima, a "Pogodi avanturu" ti je nabolji putokaz) i izgrađuj svoj ukus.

Poslednja ispravka: zoran845 (21.7.2010 u 15:35)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Psychon@ut (21.7.2010), Vulee (21.7.2010)