tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2006, 1:40   #44
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

I kada sam procitao da postoji leteci tanjir odmah pomislih na malo poznati Nemacki projekat pre kraj samog rata (hm cudno kako su dobijali jos cudnije ideje pred sam kraj rata,valjda ih je nesto zulalo).Elem o cemu je stvar, to je leteca masina koja ima raketni motor koji sluzi da je podigne na visinu B-24 bombadera. masina je izgledala bas kao leteci tanjir.Nije mogla da manevrise ali zato te sa svih strana imala raketna zrna.Pilot(ako tako ga uopste mozemo nazvati jer obuka za ovu masinu je nepotrebna) je samo trebao da nisani.Posle bi masina se spustila pomocu padobrana.Napravljeno je svega par aparata od kojih je jedan dostigao zeljenu visinu ali padobaran je otkazao(ovo je bio prototip pa nije imao posadu) kasnije su resili problem sa padobranom ali su saveznici vec pregazili glavnu fabriku.

IL-2 je mogao da izdrzi zestoke udarce po izdrzljivosti jedino B-17 moze da mu parira.Bio je dobro zasticen i od pozadi sve dok Nemci nisu uocili Ahilovu petu.Tankovi sa gorvom se najbolje probijaju ako se puca odmah do pilotske kabine.Rusi nisu shvatili sta nije u redu pa su pomislili da problem mogu resiti postavljanjem mitraljesca pa ometa nemacke lovce(jer su ipak zakljucili da nesto nije u redu kada Me napada odozgo pod uglom od 30)
Ovo nazalost nije pomoglo jer bi mitraljezac bio brzo ubijen(nije bio oklopljen) i onda bi probili tankove. Tek kasnije (sredinom 44 ili pocetkom 45) su se pojavili modeli bez mitraljesca sa zasticenim tankovima.Ovo su inace po meni najlepsi IL-2 sto se tice linije.

Leteca krila mogu da se kotrolisu sto su dokazale jedrilice brace Horten
oni su konstruisali Ho-IX ili Gotha-229.Njihove jedrilice su pobedjivale na mnogim takmicenjima u jedrilicarstvu.Koncept bezrepog avion je bio napusten je je imao mnogo drugih losih strana,tek sa potrebom za velikim stealth bombarderom su se setili leteceg krila.Inace to je bio jedan od bombardera koji su zadovoljili Geringov suludi zahtev triput hiljadu(dolet 1000km, max brzina 1000km/h i 1000kg bombi)

Poslednja ispravka: Mean_Machine (22.8.2006 u 1:50)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke