tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 27.8.2006, 20:00   #73
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Da da samo treba pogoditi Me-262 u motore.Inace koliko ja znam top od 30mm ima veci domet nego MG na bombrderu.E sada da su tu neki prateci lovci to bi bila druga prica ali...
Inace to mi se jedino desilo sa Me-262.Kada sam slao Me-109 ni jedan mi nije oboren.
Mora da je bug.

Ma cista je glupost to sto ne mozes imati dva tipa aviona iznad bojista.Npr.artiljerija unisti Flakove od 88mm,lovci stite bombardere koji unistavaju flakove od 20mm a onda posaljes CAS-ove.
Ma glavni problem kod Me-109 je taj sto nije bio predvidjen da ratuje na velikim visinama. Me-109 je lovac srednjih visina.Jednostavno trebao je da obavlja dva zadatka,presrece 1)B-17 i B-24
2)Il-2 i Pe-2
Za drugi zadatak bio je napravljen ali za prvi i sa boljim motorom(Rolls Royce Merlin) trebala su mu veca krila jer na velikim visinama ima znatno manje vazduha pa je losi u manevrisanju nego bombarderi ili prateci lovci.Povrsina krila je glavni razlog zasto je Spitfire dobio tako odlicnu reputaciju u bici za Britaniju, bio je okretni i od Me i od Hurikana.
Dobar presretac velikih visina bio je Mig-3 ali nije imao sta da presrece, doduse naourzanje mu je bilo ocajno.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke