Prikaz jedne poruke
Stara 21.8.2022, 12:44   #1016
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
Gomila inteligentnih ljudi, barataju tehnologijama, razumeju se u CPU, GPU, PSU, Android, CHLM, TOG, štaliveć, od kojih se običnim smrtnicima diže kosa na glavi, a još uvek očekuju da će cene da padnu. Ne razumem.
Od pojeftinjenja nema nista. Visoke cene energenata, namerno izazivane nestasice cipova, maltene ratno stanje na pola planete. Ko je video da tada roba pojeftinjuje?
Neko napisa gore "pazari i5-10400 ili Ryzen 5 3600" - slazem se, odlicni procesori u oba slucaja..(i sam imam jednu masinicu sa i3-12100f a drugu sa Ryzen 5 1600af - to ce jos godinama biti ok racunari) . Ipak, ono sto ostaje ogroman problem su cene grafickih kartica a one nece ici znatno nanize. Obezbedite dobro hladjenje i napajanje svojim postojecim grafickim karticama, ne overklokujte. Nova graf. kartica kosta kao ceo ostatak racunara, i vise. Ja cak imam dve grafe u rezervi, zlu ne trebalo. Dodajte na svu muku nagovestaje da ce graficke karte trositi i do 1kW struje za mozda duple ili troduple performanse i videcete da je tehnologija u teskom bunaru cim se povecava potrosnja struje vise od pet puta za nesrazmerne dobitke.

Poslednja ispravka: Laskaris (21.8.2022 u 13:10) Razlog: konfiguracije
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke