Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2007, 0:48   #6
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Pa bitno je da prva avantura bude dobra (da ne emigriraš na pucačine ) i laka (dok se ne uhodaš). The Curse of Monkey Island je stvarno idealna za početak, em je kvalitetna, em je laka...

U svakom slučaju, najbolje je da kreneš sa klasičnim point & click avanturama, sa puno dijaloga i ''inventarskim'' zagonetkama. Treba da vidiš šta te više privlači - ''ozbiljne'' ili crtane avanture. Probaj ovaj Monkey Island i, recimo, Still Life ili Sherlock Holmes: Secret of the Silver Earring (mada, tu pixel hunting može da bude problem ), pa javi kako ide, da dobiješ nove preporuke.

Takođe, ne savetujem korišćenje walkthrougha i drugih pomagala... Jednostavno, nije to to kad pređeš avanturu sa rešenjem. Mnogo je bolji osećaj kad je sam završiš.
Ako negde zapneš, potrudi se da odoliš iskušenju, odmori se malo (sat-dva), pa probaj ponovo. Npr, kod mene je slučaj da dobro funksionišem ~2 sata, pa mi se ulenji mozak... a kad se to desi, uzmem da radim nešto drugo, pa posle probam opet. I pređem, bez rešenja.

I pazi, kod avantura ti je priča (uglavnom) najbitnija (po meni), a mnoge zagonetke ne mogu da se pređu ako ne pratiš šta se dešava.

Ako ti se svide avanture, imaš dovoljno materijala za 3 života (to je valjda dobra stvar ).

Inače, moja prva avantura je Road to El Dorado, igrao sam je na PSXu, i to bez memorijske kartice. Veoma lagana avantura, doduše priča/gameplay nije ništa posebno (možda je čak i ispod proseka). A tad nisam imao net, tako da sam morao sam da se suočim sa novim žanrom.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
pfonihx3 (9.11.2007)