tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2008, 18:16   #178
Kosovo Sunrise
Član
 
Član od: 20.5.2008.
Poruke: 58
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 92 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Блицкриг 1 је у многочему бољи од двојке. За све ове године модовања по кецу схватио сам да су, када су направили кеца, створили игру у којој можеш да направиш мисију за један дан а да пре тога појма немаш о модовању: имаш Resource Editor и Map editor и помоћу њих све радиш.
У двојци наравно кретени склопили два едитора у један. Да не помињем да све мора да се ради поступно и да би се иштанцовале нове мисије мораш да се аутоматизујеш, да знаш сваки следећи потез:
-мапа
-скрипта
-текстуални фајлови
-отвара се Resource editor и све се склапа

Код двојке, не само да су зезнули скриптовање већ су и енџин унакарадили. Лако ја направим мапу, када дођем до склапања скрипте...ијооој
А тек како су урадли прављење модела, то да не причам. за кец, отворим ја Мају 4.5 једног дана, пре тога појма нисам имао, за једно поподне избацим први модел који ради (био је неки аутомобил колико се сећам). Са двојком, после годину дана рада са моделима, пробам да убацим нови модел и доведем себе у ово стање

Сам Блицкриг 1 је стварно доста стар, енџин је пун лимита (нема окретања камере, пешадија не може да добије чинове. нема зум камере, јединица може да има само један скин по годишњем добу, тенк се заглави међ пешадијом, час видиш час не види противничку јединицу) али је игра која ће још дуго живети. Нисам видео до сада у некој игри да топ може да се укопа, да може да га тегли камион, да може послуга да га погура и то све у једном пакету. Такође, свака јединица има минимални и максимални оклоп с преда, са стране, одозго, одоздо и позади. Плус на то, има и хелт поинте чиме су стварно продубили стратегију: ако и пробијеш оклоп не значи да ћеш сигурно уништити тенк. Слабији топови не могу да пробију оклоп јачих тенкова итд.

Када сам почео да играм двојку помислио сам: јееее, авијација се контролише, пешадија је 3Д, камера се ротира и зумира...екстра. А онда направим ров који је веома јасно видљив да је изнад земље (у сред рова трава). У кецу копаш прави ров, укопан у земљу.

Али то није ни почетак глупости. Пролети тако понекад авион кроз брдо или кућу...сви митраљези имају исти ефекатпаљбе по земљи...видим Вирбелвинд у сред Стаљинградске битке (иако је почела производња 2 године касније), зумира пешадију и делују ми као да их је цртао неко за цртани филм...
Једног дана помислим: зар не би било боље направити Косовску Зору на БК 2 основи...седнем, размислим рационално и кажем себи: јок.
БК 1 је продат у преко милион копија, мислим да је једна од најбољих стратегија. Имате на нету милионче мапа. И ја сам радио неке.

Неко помену доле Axis and Allies 0.98 BETA хахахахахха...то је радио један кретен на БК Порталу, знам га. Педу смо му померали за тај мод. Блесав човек.

Е сад за тај Балканси мод, правио га је Стахлсохле, добар е, прешао сам га. Мада, више би волео да је урадио и мисије за партизане. Убацио је партизане, четнике, усташе...

Achtung Panzers није мод, то је Немачка кампања, радио је Гордон из Чешке. Кампања је импресивна, требало ми је месец дана да је завршим. Урадио је сада мод Motherland Calls, руска кампања са новим јединицама, објектима итд. Неке сам ја поклонио кампањи, дао их на коришћење.
Ево је овде
http://www.bkportal.com/default.asp?content=289

Ако је неко заинтересован, урадила су два момка ЧСЛА: то је модеран сценарио, са модерним јединицама. Радња се одвија у Чехословачкој, Варшавски пакт против НАТО-а. Модели су бомбоне.

Знате ли да је Блицкриг једина игра на коју сам наишао код које у онлајн игрању не можете да варате. Ем не раде шифре, ем ако било шта промените само вам каже "Wrong resources". Штета само што је преко GameSpy-а.

Ево сада ће изаћи Panzerkrieg - Burning Horizon II. Не би био ја када ни ту не би умешао прсте, члан сам развојног тима и могу одмах да кажем да је игра добра. У основи је Блицкриг али има неких новитета.
Kosovo Sunrise je offline   Odgovor sa citatom ove poruke