Prikaz jedne poruke
Stara 17.11.2009, 0:21   #203
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Што се тиче могућности приказивања свих врућих места, нека га уведу, али ћу то увек сматрати као неку врсту варања.
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Možda i jeste varanje, ali uspešno uništava najveći izvor frustracije u avanturama. Ako nešto mrzim to je pixel hunting, zbog njega sam u stanju da odustanem od bilo koje igre, pa čak i ako su svi ostali aspekti fenomenalni.
Lično nemam ništa protiv bilo kakvog oblika pomoći u avanturama, ali pod uslovom da sam mogu da odlučim da li ću ponuđenu pomoć da iskoristim. Niko nas ne bije po ušima da kliknemo na taster koji omogućuje da hot spots zasvetle ili se na drugi način prikažu, a dugme je tu, zlu (i nestrpljivosti) ne trebalo.

Mene ne nervira "lov na piksele", naprotiv, ali mi ide na nerve kad autori avanture ne obezbede igraču dovoljno nagoveštaja u kom pravcu njegovo istraživanje treba da ide, a još više kada nesretni korisnik zabavnog softvera ne zna (i ne može da zna) da li je sve u nekom delu igre obavio kako treba.
Izbezumljuje me kad pređem više od pola igre da bih (potpuno neobavešten o tome od strane tvoraca dela) ukapirao da nisam pokupio neki šrafciger u prvom danu igre koji mi treba da obijem bravu u šestom danu iste (školski primer: Gabriel Knight: Sins of the Fathers).
Najbolji фичр (feature) koji sam u avanturama video je mogućnost prikazivanja nedovršenih lokacija iz (opet) Gabrijela Najta, ali "dvojke": tu, kad se zaglavite u nekom danu, imate mogućnost da vidite sva mesta na kojima treba još nešto da se uradi. Opet vas niko ne tera da ga koristite, ali taster je tu, uvek vama na usluzi. Pritisnete ga i tačke na mapi na kojima još treba da se radi - zasvetle (kao u slučaju prikazivanja hot spots).

Naravno da uživanje usled rešavanja problema nije posle korišćenja pomoći onakvo kao kada ih sami savladamo, ali je, sa druge strane, višednevno (višemesečno/višegodišnje? ) lupanje glavom u (neprobojan) zid (po meni) samo za mazohiste.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke