tema: Black Mirror
Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2017, 2:00   #9
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Black Mirror

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@dijego
Prosle godine je iz Daedalic Entertainment izasla nova Deponia a ta igra nije ni bila najavljena. Verovatno spremaju nove 2d avanture ali ih ne reklamiraju kao igre od kojih ocekujku vecu zaradu.
Nisam ni ja fan quick time event avantura/interaktivnih filmova ali mi je jasno da na takvim igrama trenutno moze vise da se zaradi nego na klasicnih avanturama.
Mislim da je u prethodnih par godina izaslo previse first-person 3D horor avantura, rimejkova, qte igara i avantura sa retro grafikom dok se u klasicne avanture uglavnom prave samo kada se sakupi novac na Kickstarter-u.
U pravu si, poslednja "avantura" doticne kompanije je izasla nedavne 2016. ali slaba uteha - jednom kada se oseti "tamna strana", nema nazad. I ono sto je najbitnije - NE ZELIM da igram igru kojoj je primarni cilj "zarada", sto je vise i nego ocigledno u slucaju Daedalica i nagle promene filozofije (sigurno nisu naprasno svi postali ljubitelji interaktivnih novela). Nisam idiot, pa da ne priznam da zivimo u materijalnom svetu, ali svaka, bukvalno SVAKA igra, film, slika, pesma... za koju kazemo da je remek-delo za sva vremena, je nastala primarno iz ljubavi prema datoj vrsti umetnosti i zanra (Bitlsi se nisu sastali sa planom da postanu milioneri.. ok mozda i jesu, ali pre svega je talenat i zelja za stvaranjem pop muzike koju su voleli bio motiv, a novac je dosao kao nagrada).
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke