Prikaz jedne poruke
Stara 14.2.2014, 13:04   #159
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Novi GTA će stići na PC, ali ako ga portuju kao što su portovali 4. deo, bo5e neka se i ne trude...

Inače, ne bih se složio da je PC gaming na zalasku karijere...naprotiv. Mislim da ponovo dobija zamah, a tome su doprinele upravo konzole...

Kada je najav5ivana sadašnja, "next gen", generacija konzola (PS4 i XBOne), svi su istinski strahovali da je PC-ju odzvonilo kao gaming platformi...pre toga, situacija je bila mračna, gro igara na PC-ju su bili konzolni portovi ili opskurne indie igre. Onda su počele najave next gen konzola i nastala je apatija u PC svetu, jer se smatralo da će one zaista biti nešto revolucionarno i da će sahraniti PC...samo što nisu.

Ispostavilo se da je PC od 500-600$ bio jači u igrama, plus je nudio mnogo više...na PC-ju je 1080 postao standard, imućniji su igrali na 1440p, a 4K već kuca na vrata. Za to vreme, "next gen"konzolni standard je i da5e 720p, eventualno 900p upscaleovan na 1080...kakvo razočarenje. Tresla se gora, rodio se miš...a PC gaming scena je podigla glavu...igrači, barem. "PC master race" je skontala da je PC superiornija gaming platforma, i više se ne boji za svoj opstanak.

Ironično je da su tome kumovale upravo konzole za koje se mislilo da će doneti kraj PC gamingu...doduše, doprineo je i boom indie scene koja, opet, svoj procvat duguje boomu kickstarter kampanja, doprinele su i razne druge stvari...Da, konzole se i da5e odlično prodaju, ali PC gaming nije na izdisaju kao što je "prorokovano", već i da5e itekako mrda.

EDIT: moj glupavi telefon me je fino istrolovao...kad sam ušao u thread, bacio me je na prethodnu stranu, te je ovo moje ba5ezganje odgovor na jedan od Nergalovih postova sa prethodne strane...heh. Sorry...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke