Prikaz jedne poruke
Stara 3.7.2015, 18:08   #41
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ja u tim situacijama uvek napusem Windows-om (sa crtom). Tako da se zna sta je original.
То је скроз неисправно, реч Windows није транскрибована и зато испред падежног наставка не треба да иде цртица (правилно: Windowsom). Осим ако су у питању акроними, скраћенице (правилно: на CNN-u)
Да је реч транскрибована, цртица свакако не би требала (правилно: Vindouzom). Али, ако користимо ћирилицу, цртица је обавезна после не-транскрибованих речи: Windows - ом.
Ова правила сам пре доста времена читао, па се можда поткрала нека грешка (мада не бих рекао).
Иако се залажем за коришћење ћирилице, увођење исте у СК би створило више проблема него користи, па сматрам да је то једно од ретких места где је употреба латинице предност.

На страну правописне дилеме за које постоји одговарајућа тема, мало о овом броју СК: похвале за опис Тесла таблета, иако се не одушевљавам овом робном марком која на јефтине трикове (типа "домаће") покушава да прода генерички хардвер (али боже мој, ко данас не покушава то), ипак је добар избор за рецензију. Још једна одлична идеја за текст о опцијама за мобилни нет у Грчкој, зашто нисте раније радили ово, делује корисно (читам вас 10 година, додуше можда сам прескочио неки такав текст)? Колумне стандардно добре.

Poslednja ispravka: JohnnyNT (3.7.2015 u 22:03)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
oluja (3.7.2015), tchalle (12.7.2015), Wolverine (3.7.2015)