Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2015, 9:47   #67
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Ja sam, iz nekog razloga kojeg se više ne sećam, želeo da kupim baš ST, ali sticajem okolnosti sam preskočio te varijante (ST, Amiga...) i na kraju, posle nekoliko godina, "skočio" direktno na PC, koji sam koristio negde od 1992. (čak i laptop), a konačno kupio svoj 1997.

Imao sam prvo Sinclair ZX 81 (to je bila mašina), a posle Amstrad CPC 464 (u Schneider izvedbi sa zelenim monitorom) kojim sam bio zadovoljan, ali kupio sam ga iz potpuno pogrešnih razloga, navođen tekstovima u ondašnjim časopisima (između ostalog i SK) gde se stalno spominjalo kako je na C64 loš Basic, dok je Locomotive Basic na Amstradu hvaljen, a to je bila potpuno nebitna stvar. Ko je uopšte napravio neki bitan program u Basic-u i šta se to moglo napraviti na amstradovom Basicu, a da nije moglo na C64???
Ja sam naučio neke osnove, kasnije sam umeo i da napravim neke elementarne programčiće u asembleru i da sam otkrivam POKE-ove za varanje u igrama, a "vrhunac" je bio intro koji sam napravio i opsesivno ubacivao u svaku igru koju sam imao (a imao sam praktično sve što se pojavljivalo kod nas, nekoliko stotina piratskih kaseta) i programčić za "poboljšanje" štampe slika na nekom Epson matričnom štampaču, jer mi se nije dopadalo kako izgleda kada se kolor slika štampa crno-belo i automatski razvuče na veći format (stvarno je izgledalo bolje).
Kasnije sam počeo da se bavim sasvim drugim stvarima i danas na PC umem eventualno da napravim Excel tabelu sa nekim malo komplikovanijim formulama ili povežem Word dokument i Excel tabelu...

Poslednja ispravka: namcor (8.8.2015 u 9:55)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke