Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2015, 18:40   #79
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Pretili su i Atariju ali Tramiel je vrlo glasno i ubedljivo (onako kako je on to umeo) pripretio Apple-u kontratužbom, pa su odustali. Microsoft su tužili i izgubili na sudu.
Mislim da Apple nikada nije ni pretio da ce tuziti Atari zbog GEM-a. Ako se ne varam u ovom intervjuu Jack Tramiel je to i potvrdio:



btw ima i deo je kako je Jack poslovao sa Bill Gatesom, u narednih par minuta:
https://youtu.be/NBvbsPNBIyk?t=32m15s


hvala za hint sto se tice [ youtube ] taga ali zar u 2015. nisu mogli da napisu parser tako da mozes da napises kako hoces YT link... ...i opet sam negde pogresio :/

odlican link si postavio, lepo se vidi milje onog doba gde "niko nije dobio otkaz jer je kupio IBM".
i player1 je napisao kako je njegov otac koristio TeX 80tih dok si u to vreme na Atariju/Amigi/Macu imao WYSISWYG (a ako bas zelis i TeX editore ). Moj deda je koristio Signum za pisanje na STu dok je otac koristio nemacki ProText za proracune i pisanje projektne dokumentacije kao i fenomenalni slovenacki STeve od Primož Jakopina (link2).
ne secam se kad se pojavila Corel Ventura... najpopularniji DTP za PC (koji je naravno radio pod GEMom).

Idem da pakujem Svetove Kompjutera, Moj Mikro, Racunare u kutije... Uskoro ce dobiti nove police!

Poslednja ispravka: DeCoy (11.8.2015 u 19:50)
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku kovacm na korisnoj poruci:
igor7 (11.8.2015), Nergal (11.8.2015)