Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2007, 14:44   #153
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Drugi put pishem ovu poruku u nadi da je neki moderator nece obrisati, jer reklame,koje u IO portu oduzimaju dragoceni prostor, se ne deshavaju po prvi put, i stvarno vas molim da prochitate ovaj post:

http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=145

Ako ovo nije konstruktivni predlog za vash (i nash) chasopis onda ja stvarno ne znam shta jeste...

P.S. iznad mene se prichalo o reputaciji, pa nije palo brisanje
Nemamo običaj da skraćujemo tu rubriku da bismo ubacili reklamu. To i inače nije običaj u SK-u još kada sam ja ovamo došao (s jeseni 1986). Ponekad se desi da ceo tekst sačeka sledeći broj, ali skraćivanje i kvarenje nekog teksta samo da bi stala reklama, to se naprosto ne radi.

Naprotiv, reklamu ubacimo onda kada nema dovoljno pisama, barem ne onih koja se mogu objaviti. I Kuzma se žali da mu u poslednje vreme ima manje materijala. Naravno, stiže na tone pisama tipa "Imam Pentijum Core 2 Quat na 10 gigaherca, 8 gigabajta memorije, 2 terabajta na hard diskovima, kućište od 500 evra i prebogate roditelje - da li je moja konfiguracija dovoljno dobra za đaka prvaka - početnika?", ali slabo stiže bilo šta što već nije 100 puta prožvakano ili na šta se uopšte može suvislo odgovoriti.

Takav trend postoji već dugo i najverovatnije je posledica ogromnih tehničkih unapređenja prosečnih kućinih "mašina". Nekada si mogao da skopiš kompjuter od delova koji se mogu kupiti (seća li se neko "galaksije"?), svi koji su držali do sebe znali su u prste mašinac i sistemske pozive (ili bar bejzik), a kako je bilo aktuelno više tipova računara, bilo je i mnogo raznovrsnih pitanja na koje je bilo zanimljivo odgovarati. (Ja to znam jer sam lično godinama uređivao I/O port). Danas prosečan vlasnik računara mnogo manje zna o tome kako njegov ljubimac funkcioniše "iznutra", pa je većina pitanja na nivou problema sa operativnim sistemom i gotovim programima. Da nije hardvera, maltene ne bi imalo šta ni da se objavi. Srećom (po nas), hardverski problemi najviše i muče naše čitaoce
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Beagle (3.11.2007)