tema: Elex
Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2017, 11:14   #567
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Elex

Instalirao sam i ja igru prije par dana i sudeći prema sejvu zasad imam oko 2h igre.
Mogu reći da sam prijatno iznenađen i da mi se igra baš svidjela. Tu je ta atmosfera gothica i onaj vajb koji nosi igračku zarazu sa sobom.
Kao što je i ranije bilo u PB igrama, sa početka jeste malo teže dok se ne izleveluje, ali to razmaženi zapadnjaci koji su navikli na instant igre, instant akciju, godlike način igranja koji povlađuje egoizmu prosječnog zapadnog čovjeka nisu u stanju da svare i razumiju da kako u igrama tako ni u životu nema ništa lako, instant i preko noći. OFFTOPIC: zaista sam mišljenja da djeci treba zabraniti da igraju lake igre, jer ih to podsvjesno uči da idu linijom manjeg otpora ili odustaju od igre. (pokrenuću sliču temu u nekom djelu foruma, ili neka neka drugi okrene baš me zanimaju mišljenja).
Kombat nije savršen, ali je daleko od groznog. Napredak je evidentan u odnosu na ranije PB igre. U principu mora se taktizirati prilikom borbe, nije sve u pukom kliktanju. Naročito treba procjeniti kada je vrijeme za heavy attack. Zasad jedina stvar koja iritira je enemy lock sistem, koji može da mi taguje saborca u sred borbe. Da li ima način da se ovo ugasi?
S tehničke strane, grafika je apsolutno ok. Zvuk okoline, hoda, pada, trčanja bi mogao biti bolji. Muzika je odlična, kao i uvijek.
Dijalozi i kvestovi su po mom mišljenju daleko osmišjeniji u odnosu na prethodne igre. Kvestovi koje sam dosad igrao, veoma su razgranati, sa mogućnošću izbora širokog spektra odgovora, emocija i načina postupanja. Uglavnom sam dosad igrao side kvestove, želim da polako igram i uživam u sadržaju.
Nastaviću da igram ovih dana. Po ovome što sam dosad vidio, igra je dosledan naslednik ranijih PB igara. Kako će se priča kasnije odvrtati, da li će ostati sve na nivou, ostaje da se vidi.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
filpan (9.11.2017), shrafko (9.11.2017)