Prikaz jedne poruke
Stara 9.12.2010, 14:22   #65
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Zapravo, ovo je bilo na B92. Po meni navjeci problem RTS-a je kadar, tj. ljudi koji su decenijama vec tu, koji se ne razumeju u danasnje tokove i trendove, koji imaju neki zastareli, da ne kazem komunisticki, pogled na svet. Svaki njihov pokusaj da obrade nesto moderno, zavrsice se na ovaj nacin, jer oni to jednostavno ne razumeju. Drugo, koj ce im quraz toliko zaposlenih ljudi (mi to placamo)? Zar im stvarno treba dvadeset sportskih novinara? Trece, neko je pokrenuo reklame; ja sigurno ne placam pretplatu da bih gledao reklame po deset minuta! Sta su oni sada? Javna, komercijalna televizija, ili i jedno i drugo? To me licno nervira, ali i mogu da razumem to, jer se i privatne televizije finansiraju iz nekih drugih izvora, pored reklama. Pricamo o BBC-u; da li se tamo pustaju neke glupave serije (tipa Baba se ceslja)? Ne! Vec se po ceo dan prate vesti iz zemlje, sveta, ekonomije.. Takodje se pustaju kvalitetne emisije dokumentarnog tipa koje trebaju da edukuju ljude (ovo znam jer sam dosta pratio BBC). Problem je sto se RTS ponasa kao komercijalna televizija, takmici se sa Pinkom za gledanost, stoga emisije kao sto su: Jedna pesma jedna zelja, raznorazne serije, 24 sata svadba, glupavi kvizovi.. Pa to je sprdnja! Da ne bude sve crno, ima i dobrih emisija i kvalitetnog programa, ali je on nedovoljan i gurnut u zapecak (cisto da se ispuni kvota)..
Jes, u pravu si za Rode.
Al brate, totalno si nefer, nasao si RTS da poredis sa BBC-jem, TV kompanijom koja ima najveci budzet od svih evropskih televizija.

Al i pored toga, imaju i oni svoje sapunice, secam se nekada "Eastenders" (tako nekako) i slicno, gomila serija tipa "Selo gori...".

A ja pritom ne mislim da je serija Selo gori uopste losa, cak sta vise.
Daleko je kvalitetnija od Pavicevih serija (Bolji zivot, Srecni ljudi, Bela ladja, Porodicno blago, i sva ostala sra.nja) sa debilnim dijalozima tipa gde dvojici sagovornika po pravilu treba 5min da se razumeju sta su hteli da kazu, i po pravilu jedan prica metaforicki, dok drugi po pravilu se pravi kao da je pao sa duda, pa nikad ne kapira poentu metafore.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke