Prikaz jedne poruke
Stara 11.11.2007, 0:02   #16
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Evo o čemu se radi, šta Acronis kaže

An incremental backup file only contains data changed since the last full or incremental backup creation. Therefore, it is smaller and takes less time to create. But as it does not contain all data, all the previous incremental backups and the initial full backup are required for restoration.


Znači svaki put kod bekapa pravi novi fajl u koji pod kompresijom stavi izmjenjene fajlove od prethodnog bekapa, i ako hoćeš to da restauriraš trebaš mu dati i full bekap i sve inkrementalne bekape, a tu ko zna koliko ce biti fajlova nakon nekog vremena. Genie koji sam koristio (i dalje koristim) kod inkrementalnog bekapa samo kopira one fajlove koji su izmjenjeni, ne kompresujem ih, vec iz jednog foldera sa dosta word fajlova svaki put samo kopira onih par koji su izmjenjeni i sa njima overwrite-uje te iste fajlove u destination bekap folderu, dakle uvijek samo održava ta dva direktorija (source i destination) identičnim, nema svaki put novih fajlova, ne povecava se značajno kapacitet destination bekap direktorija, i za restauraciju već imam sve što mi treba, ne moram mu dati ko zna koliko arhiva (od full bekapa i svih inkrementalnih) da bi mi iz njih izvukao to što se tu nalazi.

Dakle kod Genie nema potrebe za rečenicom koju sam gore boldovao jer bekap uvijek sadrži sve podatke i ne trebaju mu prethodni inkrementalni bekapi jer zadnji inkrementalni bekap uvijek sadrži sve. Samo što mi Genie nešto dugo radi te pripremne faze, valjda taj dio gdje analizira šta je izmjenjeno a šta nije da zna šta da bekapuje, to ne bi smjelo trajati toliko, pa me zanima ako neko kiristi Genie da kaže da li je i kod njega tako...ili prijedlog za program koji to dobro radi...ili da neko iznese iskustva sa Acronisom kod inkrementalnog bekapa pošto sam ga ja tek nedavno instalirao, pa bih htio da nađem trajno rješenje za to.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke