Prikaz jedne poruke
Stara 3.12.2007, 12:24   #15
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koju avanturu NE BISTE preporučili?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Sto Martian Gothic. Bas planiram da ga "kupim" , dugo mi je na listi zelja, jos od vremena kada su ga opisivali u Outer Space-u (dadose mu dobru ocenu, koliko se secam), nikako da ga nabavim.
Jel mozes malo detaljnije da obrazlozis, sta ti se ne svidja toliko u njoj...
Kad sam prvi put igrao Resident Evil 1, to je bila igra. Umirao sam od straha dok sam je igrao (bila je gora od Wolfensteina za svoje vrijeme). Međutim, novi nastavak, dvojka je već bila obično PS smeće. Martian Gothic je na trag udvojke. No lošiji.
Prvo, imamo klišejsku "abandoned space outpost" koja je u većini slučajeva bila loša ideja (Zero Critical sam stavio na popis smeća, mogao bih komodno i Alien Virus, no nisam. The Ward ima ljudi na toj stanici, no slično je smeće), ne kao sama ideja, nego s aspekta njene realizacije [obzirom da ima nekoliko vrhunskih radova na tu temu].
Zatim imamo nekog srolju koji dođe na tu stanicu i pljuca mecima po debilnim čudovištima, skuplja debilno očite predmete s debilno očitom upotrebom. Inventory je ko da su ga radili za PS1, a ne za decent igricu. Radnja je glupava i očita, trebaš paziti da te neko čudovište ne ukeba i vozati se ekranima, atmosfera je *****e (****ni Alien 1 za prvi Game boy ima 3 put bolju atmosferu).
Dakle, ako želiš zaigrati ozbiljnu igru, moja topla preporuka je igra koja ne spada u avanture: System Shock II (odigraj prije toga jedinicu, nije toliko dobra, no definitivno triput bolja od ovog šita).

Prosječan avanturist ne voli previše slobode (vrijeme koje prolazi, dijalozi bez ponavljanja, predmeti koje možeš ne iskoristiti...), moguće da ti zbog toga nije drago. Ako "mrljavo" znači "opskurnu atmosferu izraženu kroz tehniku crtanja koja dosta mrlja ekrane", po meni je to najbolje u igri i njen zaštitni znak. Sam Post Mortem mrljavo napisan je jasna poruka što se od igre traži. To znači dobrog dizajnera. Post Mortem velikim fluo džambo plakatom doveo bi do razočaranja jer bi igrači očekivali Stana iz Monkey Islanda u kripti kako prodaje rabljene lijesove, kondome za undeadove i slične igrarije, a dobili Post Mortem.

Poslednja ispravka: nets (3.12.2007 u 12:29) Razlog: Dodano mišljenje o Post Mortemu
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nets na korisnoj poruci:
Pjanovic (3.12.2007)