Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2008, 2:14   #15
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
S obzirom da ovo nije hari poter i da ste imali 200 godina da pročitate knjigu reći ću otprilike šta se dešava (iako sam davno čitao, knjiga je u diječijem odjeljenu gradske biblioteke:

Njihovo društvo (inžinjer, mornar, dječak i onaj im sluga koliko se sjećam), za vrijeme građanskog rata, upadaju u balon i vinu se Međutim, desi se oluja i oni odlete puno daleko. Kasnije i izračunaju koordinate ostrva, a ja i moj drug smo naravno uzeli atlas, i uz pomoć šestara odredili da se ono nalazi negdje izmeću Novog Zelanda i Južne Amerike.....

Kada se sruše na ostrvo, počinje kao prava strategija: nemaju ništa i polako se razvijaju, uglavnom se oslanjajući na inžinjerev mozak. Posle se stvarno razviju, imaju kuću, posiju razne biljke, čuvaju ovce, naprave barut, pa čak i žicu te naprave telegraf između katuna i svog doma u stijeni koji su napravili).... I sve im se čini da neko ima na ostrvu (kasnije se ispostavi da je to samo kapetan nemo...) I to je stvarno bolesno, a definitivno će saznati da neko ima kada neko torpeduje piratski brod koji tu dođe i napadne ih.

Meni najzanimljiviji dio priče je kada naprave maleni brodić i otplove do susjednog ostrva, jer čini mi se u flaši naću dosta staru poruku za pomoć...
Ovo drugo ostrvo je puno manje i dosta divlje, i nađu jedinog preživjelog čovjeka, koji je postao polu lud i divljak, pa ga kasnije dovedu na svoje ostrvo i izliječe...

Na kraju se desi vulkanska erupcija, nemo sa svojom podmornicom gine, ostrvo eksplodira u erupciji vulkana, a njih jedva spase...

Ako volite seriju the Lost obavezno uzmite.... I onaj ko ju je smislio mnooogo se je koristio samom knjigom..
Е сад, тог дивљака су уствари осталива "Деца капетана Гранта" из истоимене књиге, због издајства на броду Данкан. Колико се сећам Жил Верн је испреплетао 3 књиге: "Тајанствено острво", "Деца капетана Гранта" и у мањем делу "20.000 миља под морем" јер се судбина капетана Нема тек сазнаје после читања тајанственог острва. Ето, све у свему занимљиво...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke