Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2010, 19:05   #58
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... ali je majstorstvo napraviti sto vecu "iluziju" slobode u okviru onoga sto igra predstavlja, kao sto to rade avanture za koje se smatra da su najbolje
Meni nije potrebna "sloboda" u avanturama, ako autori naprave igru tako da mogu da naslutim šta dalje treba i u kom pravcu će otprilike napredovanje/tok radnje da ide - meni je puna kapa (obožavam "linearnost"). Najvažnije mi je da nemam osećaj da pojma nemam šta dalje treba da se radi/kuda treba da se ide. Zato mi je (da ponovim po ko zna koji put) najbolji фичр koji sam u nekoj avanturi video jedno dugme u "Gejbrijelu Najtu 2": kad njega pritisneš, na mapi igre zabljeskaju sva mesta/lokacije koje mogu da se posete a na kojima treba još nešto obaviti.
Isto je odlično kada ti likovi u igri suptilno nagoveste gde grešiš i šta valja da oposliš. Teško je naravno napraviti хинтове koji će baš svakog igrača da navedu na pravi put, ali zato se (pored nekih drugih razloga) avanture i razlikuju po kvalitetu.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Inace, bas sam se i odlucio na nabavku Discworld Noira pre neki dan jer ga nisam igrao
To ti je najveća greška u životu . Mislim što nisi igrao DN, a ne što si krenuo da ga nabaviš.


Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... mislim da razlog zasto igra i pored toga sto je mnogi cesto svrstavaju u najbolje ikada, nije toliko spominjana u tom smislu kao npr. Monkey Island, Gabriel Knight ili Day of the Tentacle pre svega zbog "nesavrsene" grafike kao posledice 3D zamke tih godina i cinjenice da mozda losije izgleda od Grim Fandanga uz pretezno mracnije lokacije, kao i zbog nezgrapnog interfejsa koji trazi jedan klik vise.
Glavni razlog što ljudi misle da DN nije baš nešto nije ni grafika (i tebe uvatio pjanovićitis? ) ni poređenje sa drugim velikanima žanra, ni interfejs igre, nego prosta činjenica da ga nisu igrali.
Usput, Discworld Noir je igra za one koji vole obimne, duge, zapletene i "linearne" detektivske istrage.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
p.s. nadam se da jedan GM ne cita...
Taj sve vidi .

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... da sam zapoceo drugu igru jer ce da me obesi za bubasvabina ja.. ali dobro, ionako mi ne da da pricam o trecem chapteru
Rekao sam već tamo gde treba da si уилоу веџ (vrbov klin) . Kad je ovde trebalo da glumiš žohara nigde te nije bilo (ni motkom nije čovek mogao da te natera da napišeš neki komentar), a u inozemstvu (gde je sve na dobrovoljnoj bazi) ne može od tebe da se dođe do reči !

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Nahvali i ti taj Discworld Noir, ajde da i ja da je probam .
Ti si (kao neko na koga ni Grim Fandango nije ostavio nikakav utisak) potpuno beznadežan slučaj . Bojim se da ti se ni DN - kao igra koja ič ne sliči na HR (Heavy Rain) - neće dopasti.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Evo ti dva brza saveta:
Evo ti još malo saveta za instalaciju i igranje Discworlda Noir, kao i spisak avantura koje vuku na DN (u prevodu: slične su mu).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke