Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2007, 12:33   #47
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Pazi sada moje pitanje . Ovaj film sam gledao na hrvatskoj televijizi (hrt1) pre jedno 5 godina kada su na doticnoj televijiziji isli petkom uvece (posle 2) francuski umetnicki filmovi. Nisam ga gledao od pocetka, tako da nikada nisam saznao naslov. Uglavnom, kao sto rekoh, film je francuski.

Radi se o jednom coveku koji je programer i totalno neprilagodjen ostatku sveta, a jedini nacin na koji se izrazava osim tastature je u stihovima. Zivi u hotelskoj sobi, jedini "prijatelj" mu je domar i konstantno ima erotska mastanja+progona ga secanja iz detinstva kada mu je otac udavio majku u reci, dok je ova bila sa svojim ljubavnicima. Mislim da je upravo zavrsio projekat svog zivota (vestacka inteligencija cini mi se), ali svejedno, nikako ne moze da se oslobodi nasledja proslosti. Upoznaje neku striptizetu koju zlostavlja muz, zaljubljuje se u nju, oslobadja je od njega, sledi dobar deo sex-a, alkohola, droge i nekonvencionalnog svadjanja izmedju njih dvoje...Sve to da bi film kulminirao kada njih dvoje odluce da se simbolicno (i tendenciozno) utope u moru tako sto u isto udju (a sve drzeci se za ruke) i nastave da hodaju sve dok im glava vise ne viri iznad nivoa.
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke