Prikaz jedne poruke
Stara 9.6.2006, 16:09   #6
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Možda zvuči blesavo, ali to je napajanje. Naime, napajanja umeju da prave čuda, koja te teraju da se češkaš iza uva. A to stanje hardwarea, radi/ne radi, upravo može da bude napajanje dotrajalo napajanje ( dakle, nije crklo, nego se pokvarilo ).

Pretpostavljam da si kupio kompletnu konfiguraciju pre 10 meseci. Recimo, da je sve spakovano u konfekcijsko kućište sa krš napajanjem, da bi cena kompa bila egal sa ostatkom ponude na tržištu. Nakon par meseci vidiš da to nije to, odnosno da treba da se ugradi nova grafička kartica za igranje i prostraniji harddisk za instalacije i krcanje kojekakvih važnih podataka . To povuče malo više struje i eto belaja.

Sasvim je realno očekivati da te prodavac prekori što si radio upgrade. Jer to više nije računar koji su ti prodali. Ja ti recimo nebih priznao garanciju ako sam se uverio da si otvarao kućište

Isti slučaj bio i kod mog druga. Srećom, imao sam ispravno napajanje od realnih 300W da mu pozajmim i uverim ga da nije ništa ozbiljno. Nakon toga je pazario 400W "krš" kod Samproa, koje je crklo sutradan. Nakon reklamacije mu je sledeći "krš" 400W crkao odmah. Zatim je rešio da doda 60% više novca za 400W kod Pakoma i sada sve radi bez greške. Kad je stavio na vagu Samprovo napajanje od 400W i moje od 300W utvrdio je da je moje teže za 50%. Pakomovo napajanje je opet teže duplo od onog Samprovog, što bi trebalo da bude zvezda vodilja pri kupovini
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke