Prikaz jedne poruke
Stara 23.12.2005, 23:11   #2
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Stare domace tekstualne avanture za spectrum

Jedina od domacih tekstualnih avantura koje sam igrao je NO MERCY za c64. Secam se da je bas zanimljivo uradjena, u vezi nekog ubice o kojem se na pocetku informises iz novina. Znam da na kraju zavrsis u bolnici, i da je tu telefon. Cudno, ali tu sam se zaglavio. Na kraju sam, ja mislim bas u nekom od SKa, video da je potrebno pozvati policiju i da je to kraj igre...

Znam za vruce (vrelo?) letovanje za spektrum. Da je u pitanju real-time tekstualna avantura (ako se dobro secam). Znam da karte za letovanje poskupe kasnije pa ih je bolje ranije kupiti, i tako dalje. Nisam igrao, citao sam opis u nekom starom casopisu, verovatno Mom Mikru.

Takodje se secam da je bila neka domaca tekst. avantura za Spectrum, Bajke, kao i obicno, izdali su je Slovenci. Jel bese i nesto Grupa TNT na srpskom?

Za ove koje si ti nabrojao stvarno ne znam.

Bas ovih dana sa drugom prelazim Wolfmana na c64, doduse preko emulatora. Inace nisam preterano igrao tekstualne avanture, poslednja je bila pre jedno 2 god. U pitanju je Anchorhead za PC. Remek-delo
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke