tema: Fahrenheit
Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2007, 0:53   #103
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Wink Re: Fahrenheit

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo.
Posto sam Omikron odigrao relativno skoro; utisci su jos uvek svezi, pa da kazem i ja nesto...

Kao prvo, kod PC igre, najbitniji su mi prica i atmosfera. Naravno, bitno je i da je igra zabavna, ali preko loseg gameplaya mogu da predjem, pod uslovom da me prica igre zaintrigira. Gledano iz tog ugla, Omikron je igra koja na pocetku dosta obecava, ali negde na sredini, postaje strasno dosadna.

Prica je na pocetku veoma zanimljiva, ali se posle zaglupljuje. Umesto da su ubacili nesto interesantno (nekog ludog serijskog ubicu, npr.), objasnjenje za ubistva je pojava nekih demona koji hoce da osvoje svet?! Gimme a break. Moglo je to mnogo bolje da ispadne.

Ceo taj sistem grada po kome mozete slobodno da se krecete mi se takodje ne svidja, iz prostog razloga - u tom gradu nema nicega. Interfejs je dosta smotan, a da me pominjem debilne pucacke sekvence, u stilu 1. Quakea. Cuveno menjanje tela takodje nema mnogo uticaja na igru; stavise, u prvoj polovini igre nema nikakve koristi od toga.

Omikron je igra koja posle prva 3 sata (tokom kojih deluje veoma zanimljivo) prerasta u dosadnu igru, koja dosta podseca na Dreamfall (koji bar ima zanimljivu pricu).

Za kraj, da se ogradim: ovo je samo misljenje, a ja sam, sudeci po drugim igracima na netu, u manjini. Probajte igru, mozda vam se i svidi.

Poslednja ispravka: caine (7.9.2007 u 1:17)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
zoran845 (7.9.2007)