Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2006, 3:50   #11
Nenad Stevanović
Novi član
 
Član od: 10.12.2006.
Lokacija: Smederevo, Jagodina
Poruke: 25
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 19 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Oooooo vrlo interesantno, nisam ni stigao da se okrenem a već brdo postova. Diskusija ide u dobrom smeru i tako nastavite.
Većina stranih i domaćih stručnjaka (kao i ja) se slažu da zabrana nikuda ne vodi i da to samo doliva ulje na vatru. Tačnije roditelji i ne mogu da zabrane igre (posebno u našim uslovima gde su igraonice na svakom ćošku) i to dodatno remeti ionako poremećene odnose u porodici. Alternative kao što je sport su svakako dobre ali ne će ih sva deca prihvatiti, a ne možete ih na silu terati. Klinci su nam rekli da igraju igre jer su zabavne,njih (77,2 %) a ima i malo onih koji igraju jer mogu nešto da nauče (zamislite), njih oko 10%.
Strani autori kažu i da ukoliko ste stalno izloženi nasilju (gledate) , bilo stvarno bilo realno, prosto steknete utisak da je to sasvim normalno, da je svet takav i da tako treba reševati probleme, javlja se strah, nesigurnnost pa kod nekih i nasilne reakcije kao vrsta odbrane . Da nepričam kako to deluje kada su u pitanju deca. Naravno, na to sam mislio kada sam pomenuo preterivanje (mislim na sve medije).
Uzgred, par sati igranja uz male pauze ne može nikome škodi, a ako je igra zabavna pa još i kreativna, motivišućuća i edukativna jasno vam je na šta ciljam. Svi znamo da je naći meru u svemu prava mudrost
Nenad Stevanović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke