Prikaz jedne poruke
Stara 16.12.2020, 20:21   #2766
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Uf, ajmo redom.

Citat:
Pa, nije baš da je tako. Sa mojom krajnje prosečnom mašinom u 1440p nemam ni najmanje problema. A, začudo, ni bagova. RT me ne zanima ni najmanje, kad igram nešto prosto mi se j... kako se šta presijava u barama ili na staklu, više me zanima ono što se dešava i kakva je igra. Kad krene napucavanje boli me ona stvar da li se vatra iz pištolja presijava kako treba ili dim ne ide bez nekih "FX džidžabidža".
Prvo, ti nemas prosecnu masinu, vec daleko iznad toga. Prosecna masina (prema Steamu) je 1060/1070, 1080P i 60Hz. 5700XT je danas u rangu sa 2070 Super (iako je po izlasku bila u rangu sa 2060S), a sa te karte imas bukvalno jednu jedinu opciju za smislen upgrade (3080). Dakle, svakako nije prosecna.

Citat:
Beskrajno sam uživao 1996. u DOOM 2, pišičnom Teinsen Odyssey i prvom, danas smešno pikselizovanom Tomb Rajderu jer su to igre koje svojom zanimljivošću i dan danas daju domaći zadatak više od polovine našminkanih i nafriziranih gluposti koje ljudi igraju. Da ne pominjem eru Lucas Arts igara i Quake/Unreal zezancija na lokalnim serverima. Toliko smo uživali u tome da ni jednog trenutka NIKO nije pomislio "Gle, ne odsijavaju mi se laseri kako treba". Jednostavno smo uživali u igrama.
Ovo sam vec negde pisao, ali ponovicu se - nekada su se ljudi kupali jednom nedeljno, ali danas to vise nije slucaj (hvala Bogu). Standardi i ocekivanja se stalno podizu u svemu, tako da se ocekuje i bolja grafika/gameplay/imerzija u igrama.

Citat:
A danas je, koliko vidim po forumima, ubedljivo najbitnija stvar kod CP2077 kako radi na kojoj rezoluciji, da li je RT dobro odrađen, ništa bez DLSS, ima nekih bagova, Koliko frejmova može u kojoj rezoluciji, na starim konzolama ne može u 4K 60 FPS... jedva da 10% ljudi piše nešto zaista o igri.
Zato sto je ovo jedna od retkih igara gde RT stvarno pravi razliku u vizuelnom dozivljaju igre (druge dve koje mi padaju na pamet su Control i Metro Exodus, sa tim da u Metrou nije bas tolika razlika). SOTTR, BFV, COD, Fortnite... su ili MP naslovi gde apsolutno svakog zabole k za grafiku jer "frames win games" ili kao u slucaju SOTTR ne mozes na slepo ni da procenis gde je ukljucen RT, a gde ne.
U CP-u je to odmah ocigledno (pogotovo nocu kada pada kisa), ali je performance hit ogroman (verovatno zbog toga sto su i senke i refleksije i osvetljenje ukljuceni u RayTracing, dok ostale igre imaju samo 1 ili 2).

Citat:
I dan danas na poslu, na nekom kršu opalim Star Wars Knights of the Old Republic i sa onakvom grafikom beskrajno uživam. Ipak je stvar u igrama, a ne u RT, DLSS, INFINITY CACHE, SUPERSAMPLING i drugim "navlaka" glupostima.
Nostalgija. I ja s vremena na vreme obrnem AC2 ili Arkham serijal, koji su 10+ godina stari. Nema u tome nista lose. Pricamo o igri koja pomera granice hardvera, i normalno je da se i o tome diskutuje.
Mada, cudno mi je da ti je promakla diskusija o AI-u, (prakticno) nepostojecim izborima, neinteraktivnom svetu, laznom reklamiranju i slicnim stvarima - jer Cyberpunk sa svim tim ima problema koje neki buduci RTX 4000 nece moci da resi.

Navodno je prvih 6 meseci price originalno trebalo da bude u sastavu igre, ali je iseceno. Verujem da su tada sasekli i prvobitno najavljivane life-pathove...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (16.12.2020)