Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2020, 18:50   #2793
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Pre bih, ipak, odigrao neku dobru, zabavnu igru sa lošijom grafikom nego neku peosečnu, šljašteću glupost, a la Control, koji je ništa osim poveći demo za DLSS i RT.
Gde pise da jedno iskljucuje drugo? Shvatas da ovim komentarom indirektno pljujes po Cyberpunku, koga hvalis i odusevljen si igrom, a upravo ona je ispunila ocekivanja samo po pitanju grafike i (donekle) price?

Citat:
Ne znam, MENI LIČNO je to jedan preforsiran gimmick i, opet ovo je samo moje LIČNO MIŠLJNJE, da, na primer, Red Dead Redemption izgleda lepše od bilo kog RT naslova.
Meni RDR2 izgleda bolje zbog okruzenja i osecaja koji izaziva tokom igranja. Prolamanje jutarnje svetlosti kroz drvece dok jases je neopisivo, priroda je fantasticna i paznja ka detaljima neverovatna.
ALI, RDR2 je jos zahtevniji na Ultra podesavanjima od Cyberpunka - ako mi ne verujes, odvrni refleksije, vodu (advanced settings) i teselaciju drveca. Naravno, RDR2 MNOGO bolje skalira od Cyberpunka, tako da tweakovanjem podesavanja komotno mozes da se igras na 1440p60 sa slicnim vizuelnim dozivljajem, za razliku od Cyberpunka gde osim Cascade Shadows i SSR-a skoro nista ne menja FPS.
Uostalom, ne razumem iskljucivost. Zasto bi igra koja dobro izgleda bila limitirana samo na to? Ja to odavno ne posmatram kao ili-ili, vec kao i i. W3 je izgledao vrhunski, imao fantasticne likove, odlicne dijaloge, izbore sa posledicama (iako one nisu uvek bile ocigledne), i pritom je prica 10/10, kako u base igri, tako i u DLC-u. Naravno, bilo je ociglednih mana, kao sto su ulicne tuce, trke konja, i slicne stvari - ali su ipak bile tu i mogao si nesto da radis izmedju questova. Sta imas u Cyberpunku? U "most interactive and alive city in an RPG, ever'? Ah da, mozes da odgovoris na poruku telefonom ali ne mozes da odbijes poziv. HOW IMMERSIVE.

Citat:
A što se Cp2077 tiče svi su očekivali neko novo čudo pa su sada razočarani. Ja sam očekivao da će da bude teška dosada i igra mi se veoma dopada. A problema sa igrom, hvala Bogu, za sada nemam.
Ova ocekivanja su direktna posledica laznog marketinga CDPR-a. NISTA sto nisu obecali ljudi nisu hajpovali, osim mozda ocekivanog narativa (sto je ispunjeno) i boljih izbora (sto nije ispunjeno ni priblizno).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (17.12.2020)