Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2022, 17:59   #1433
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

to tako ide... poneki naslov stvarno trazi jaci hardver, poneki je lose optimizovan i mic po mic, zahtevnost raste. srecom, gigabajte uglavnom gutaju teksture koje i kada se smanje sa ultra na high ostaju gotovo iste (ja takve stvari makar ne primecujem nikada bez zumiranja).

a secam se, recimo, da sam gtx 960 kupio kada je tek izbacen i da vec tada neke od naslova koji su izasli pre te kartice nisam mogao da igram na 1080p 60fps u high podesavanjima (znaci, ne ultra i max, nego bas high).
morao sam sa witcher 3 da pravim solidne kompromise, pa cak i sa skyrim-om.

a ko je kupio 3060 kada je izasao mogao je, cini mi se, da pika sve sto postoji u high (na stranu sto su cene sada prepumpane iz "spoljasnjih" razloga). izuzetak je cyberpunk koji postaje novi crysis kada je rec o bencmarku.

hocu da kazem da nove 60 kartice trenutno otkljucavaju vise novih naslova nego sto su to radile starije u svoje vreme. zahtevnost igri ne raste i ne gazi kartice brze nego pre. u najmanju ruku ne, barem za sada.

i jos da dodam, apropo necijeg komentara... taj requiem na max podesavanjima @1440p ne pada ispod 50 na rtx 3060 ti, bez dlss. sa balanced dlss-om ide lagano 4k, ne pada ispod 60.
1080p + max nije ama bas nikakav problem. hocu da kazem da ne treba toj igri 3070.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke