Prikaz jedne poruke
Stara 24.1.2012, 21:51   #44
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Šta TREBA menjati svako može da predloži i taj predlog ćemo drage volje pročitati.

Šta ĆE SE MENJATI, to zavisi od diskrecionog prava moderatora i administratora i dalja rasprava na tu temu, bojim se, nema svrhe, sem ako neko baš ima žarku želju da se svađa.

Ne ulazeći u razloge iz koji neko menja ili ne menja poruke, treba samo imati u vidu da časopis "Svet kompjutera", kao osnivač i vlasnik ovog foruma, mora da ima u vidu i to da će se ono što na forumu piše još dugo vremena videti preko pretraživača i dovoditi u vezu sa časopisom. Stoga časopis podržava bilo koji način da se bar naslovi tema učine smislenim, kako bi se pri pretraživanju lakše došlo do onoga što nekoga zanima. Isto je i sa tekstovima poruka, naročito onim prvim, gde obično neko nešto pita ili iznosi svoj problem. Ako se u toj težnju ponekad i pretera, to ne bi trebalo uzeti za zlo, jer svako ima svoje viđenje toga šta je nejasno, nepravilno ili nedovoljno.

Međutim, ako se desi izmena koja menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja originalni sadržaj poruke, onda je to već nešto drugo - zloupotreba (iz nehata ili namerna), koji treba prijaviti. Lično meni.

Da me sad ne bi zadesila lavina žalbi i pritužbi, da ponovo naglasim: menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja sadržaj.

Mislim da jasniji ne mogu da budem.

I nadam se da niko neće i pored sveg ovog pisanija upinjati da dokaže da je ipak on/ona u pravu, te da neću morati da zaključavam ovu temu.

Hvala.
VojaM je offline