Prikaz jedne poruke
Stara 26.11.2010, 9:51   #384
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Mozda ni na tebe Grim ne bi ostavio utisak da si ga prvi put igrao prosle godine . Neke igre mozda jesu za sva vremena, al mozda je ipak kljucno probati ih onda kad su izasle.
Ne znam za avanturu koja je bila "nešto" kad se pojavila, a postala "ništa" tokom vremena. Zašto? Zato što su avanture takva vrsta igara kod kojih akcenat (za razliku od koljačina, strategija, simulacija, itd.) nije na grafici nego na priči, dijalozima i zagonetkama, tj. na elementima čija vrednost ne zastareva. One se ne cene po broju na ekranu prikazanih kadrova (srpski: фрејмова) u sekundi i po realističnosti prikaza dlaka koje glavnom baji izlaze iz nosa , nego po suptilnijim stvarima. Zato su i tako "popularne" (narod ište lepe slike a ne da mozga - ko je još od razmišljanja vid'o neku zabavu/vajdu? ).

"Grim Fandango" i dan-danas (dobro, prošlo je samo dvanaest leta od kako je izašao, ali i to je mnogo za igrače koji pređu po sto naslova godišnje) može jednom rukom da umlati bilo koju novopridošlu avanturu (ne znam za "Gray Matter" - igraću je kada prođe halabuka - mada je to (sasvim?) drugi podžanr).
Iz koje 'oćeš godine. Ako ima umetnosti u avanturama - ima je u GF.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Meni nije potrebna "sloboda" u avanturama, ako autori naprave igru tako da mogu da naslutim šta dalje treba i u kom pravcu će otprilike napredovanje/tok radnje da ide - meni je puna kapa (obožavam "linearnost").
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
dobro, nisam mislio "sloboda" u smislu da mogu da zavirim u svaku radnju koju vidim na ekranu, da plivam i vozim kad se umorim od resavanja zagonetki, nego "iluzija" slobode u kojoj imas utisak da je "svet" igre autentican, pa bio on i makar i par ekrana i lokacija. Monkey Island 2 je najbolji primer jer nije linearan u smislu: obavio si sve na Skebu, nema vise Skeba na mapi, odes na Booty island, zavrsis tamo sta ima, nema vise ni tog ostrva na mapi, odes na Phatt... i onda, bez obzira sto mi uopste ne treba nelinearna avantura po defaultu, imas jasniji utisak o svetu igre. I pored svih svojih kvaliteta, to je nesto sto npr. fali Tales of Monkey Islandu, jer cak i kad slozis sve epizode da ih odigras odjednom mislim da ne daju takav utisak o "gameworld"-u kako bi to bilo da je vece lokacijske povezanosti.
Iz opisanog bih rekao da bi ti (naj)bolje legao neki RPG epskih razmera (tamo ima "nelinearnosti" i kompleksnosti гејмурлда za izvoz) nego kakva avantura. Barem prema onom što o preporučenom žanru znam. A ne znam skoro ništa .

Poslednja ispravka: zoran845 (26.11.2010 u 9:59)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke