Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2010, 16:31   #387
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Inače, nekom su zagonetke srž žanra (mislim na avanture uopšteno, druga je stvar sa mistolikim avanturama), al' mislim da ima više onih koji igraju prevashodno zbog priče (myself included)
pa jeste, zagonetke i jesu u sluzbi price osim ako ne pricamo bas o mistolikim i logickim igrama, ali nekako ne bih mogao da odmerim sta mi je bitnije jer je upravo sklop zagonetaka i price onaj presudni faktor za kvalitet neke avanture. monkey island, day of the tentacle... ne bi bili nista da nemaju te zagonetke, a i obrnuto - neke najbolje avanture ne bi bile to sto jesu da usput nemaju i pricu koja ce to da podrzi.

taj odnos prica-zagonetke varira od igre do igre ali je sklop i njihova realizacija onaj presudni faktor. nije problem ni da postoje igre poput Heavy Rain, zato sto cu i ja, i neko drugi da pozeli i igru u kojoj prica dominira. to opet ne znaci da ce zagonetke biti po "defaultu" lose. problem je ako se izgubi spona sa zagonetkama kao nosiocem "interaktivnosti" jer onda vise nemamo ni igru. zato je najveci argument na "avanture su mrtve" taj sto bi prvo sve igre morale da budu "mrtve", jer prvo moras da "ubijes" interaktivnost da bi "ubio" i bilo koji zanr. drugi je problem sto se masovljenjem trziste evoluira ka olaksanju - ali onda recimo i neko ko je odrastao 80-ih uz avanture moze da se zali kako su "graficke avanture" ustvari kezualizacija, ili onaj ko je odrastao uz avanture iz ranih 90-ih moze da kaze kako je otkrivanje hot-spotova kezualizacija.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke