Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2022, 13:16   #1158
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ma to ne sporim, i meni je tako lepo ali kao odrasle osobe (vecina je ovde ipak odrasla) ipak imamo odgovornost i prema sebi i prema svojoj deci, okolini.
Ponavljam, da neko u ovakvom trenutku najavljuje potrosnju od 1kW za graficku kartu je totalno sumanuto. Cak i da sutra ovladamo postupkom nuklearne fuzije i za god dana izgradimo 50 reaktora na planeti udruzenim snagama (samo to je vec naucna fantastika a kamoli fuzija) potrosnja od 1 kW tj pet puta veca od trenutne maksimalne za performanse ni 3 puta vece je kriminalna drskost.

Nvidia je isla na cisti brute force ove generacije, to se znalo odavno. Kad si ih poslednji put cuo da spominju perf/watt? Maxwell i Pascal si mogao da vozis na trotinetu za identican performance uplift (ali bez RTXa), Lovelace ce spaliti vise napajanja nego ostale generacije zajedno ili ce imati zakljucan power slider i na najskupljim modelima partnera.

Nasao sam 3080 12GB za 750e i 3080ti za 950 (nove s garancijom) sve mi primamljivije deluju. Da nema DLSS 3.0 dileme ne bih ni razmisljao, 2070S jos uvek fenomenalno radi posao ali posle 3 godine upgrade ne bi skodio, plus sto se za nju i dalje moze dobiti fina cena.

Bojim se da Nv ne rasproda 3xxx seriju sada kada su konacno MSRP cene, napravi se luda i ostavi sadasnje za 4xxx. Vec su maskirali 4070 cip u 4080 i digli mu cenu za 400$, a 4080 je otisla sa 700$ na 1200.

Da li se IKADA do sada desilo da najbolji price/perf ima flagship karta? 4090 jede 4080 za “samo” 300 dolars vise?

Entry level bukvalno vise ne postoji. 3050 i cena koju za nju traze je sramotna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (21.9.2022)