Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2009, 19:01   #42
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Sad ste me zaintrigirali. Procitao sam sinoc pricu i sad se bacam u potragu za igrom.
Kada sam video tvoju poruku još nisam bio pročitao pripovetku IHNMAIMS, i umalo da te upozorim da je moguće da u njoj naletiš na opasne spojlere za istoimenu igru. Maločas sam završio čitanje, pa mogu da ti kažem da imaš sreće: u književnom radu nema skoro uopšte podataka koji bi mogli da ti pokvare uživanje u igranju, naprotiv - pripovetka može da posluži kao odličan uvod u svet igre, kao slikovit (ali stravičniji od same avanture) opis okolnosti u kojima se odvija radnja igre.
Evo nekoliko mojih zapažanja u vezi sa pripovetkom i avanturom. Dajem ih sakrivena, da ne otkriju ništa nekom ko to neće.
Spoiler za zapažanja:
Iako su imena junaka pripovetke i avanture ista, oni su u njima drugačije opisani. Gorister je u priči tunjav i slomljenog duha, dok u igri deluje grubo, odlučno (onakav je kakvim se u priči opisuje pre no što ga je Em utamničio) i potpuno je priseban. Beni je prema priči ranije bio naučnik, univerzitetski profesor, a prema igri vojnik, oficir. Elen je u priči (maltene) visprena radodajka, a u avanturi bojažljiva i od muškaraca zaziruća žrtva silovanja. Ted (narator pripovetke) je u priči najinteligentniji deo ekipe, a u igri lakomisleni/nepromišljeni bonvivan. Nimdok, koji je jedan od najupečatljivijih likova igre, u pripoveci gotovo da ni rečju nije opisan. Uzgred, iz priče saznajemo da mu je ime nadenuo Em, budući da mašina "voli čudne zvuke". Niiim-doook (setite se kako mu u igri Em/Elison jezivo izgovara ime) .
Kraj pripovetke je tek jedan od mogućih krajeva u igri, onaj najmračniji, ali i njemu prethodi obrt u radnji od koga u igri (naravno, jer je reč o praktično masovnom samoubistvu četiri od pet likova, što bi u igri bilo potpuno besmisleno) nema.
Dakle, premda imaju istu temu i (skoro) iste likove, pripovetka i avantura su dva zasebna, autohtona, dela i mogu se nezavisno jedno od drugog konzumirati.
Pripovetka je, uzgred, odlična. I jeziva.

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke
Uf,zaglavio sam se kod one zenske sto ne voli zuto.
Spoiler za SPOILER I PITANJE:
Pronasao sam tajni prolaz u neku pecinu gde je Anubis,gde je onaj digitron (sta li je),i neznam sta da radim.Takodje sam van pecine (kod vode) video neki spikerfon,ali nista ne mogu da uradim s njim.Da li oni televizori imaju neku bitnu ulogu sem sto daju priliku da menjas kanal?
Spoiler za odgovor na deo pitanja:
Da, oni monitori imaju ulogu da ti daju važnu smernicu za kako dalje. Obrati pomno pažnju na sve što se na "televizorima" može videti. Jesi li primetio da slika na ekranima može da se menja? Za dalju pomoć vidi UHS hint fajl. Imaš link u poruci #18
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Šlaj, brate, zaključaj ovu temu, samo dok mi prođu ispiti.
Kako, bre da zaključa?!? Ovo je jedina tema koju sam otvorio a da ima više od deset poruka!
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Must...not...give...in...
Idi na Borsko jezero kod Foresta da pecaš i učiš. Tamo nema niko da te dira.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Zorane, ti si kriv za sve.
Guilty as charged.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (25.8.2009)