Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2006, 2:44   #9
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Bas tako, BG je bio renesansa rpg zanra. Pre toga su rpg igre bile u krizi. Cak mi se cini da je dosta ljudi odigralo fallout posto su odigrali bg preko koga su zavoleli zanr. Bioware je dosta rizikovao sa BG-om, ali se ispostavilo da se rizik isplatio. Rpg je tada bio u situaciji kao danas svemirske pucacine-avanture. Setimo se kako je to bio profitabilan zanr, pocevsi od Elite preko Privateera do Wing Commander serijala, a danas ga nigde nema. Sada su rpg igrice opet u krizi, dostigle su vrhunac i polako padaju. Treba nesto revolucionarno da bi se oziveo zanr, a pitanje da li cemo to dobiti. Po meni jedino Dragon Age ima potencijal da to uradi. Neki KOTOR 3, koliko god bila simpaticna igra, mislim da ipak nece moci to da uradi. Mozda ako ga budu radili Obsidian ili Bioware, i to da se svojski potrude... Saznali smo da ce Fallout 3 biti propast (rade ga u oblivionovom endzinu).

Kotor 1 i 2 su igre sa ogromnim potencijalom kojima nesto fali. Sta je to "nesto", svako ima drugacije misljenje ali se svi uglavnom slazu da fali.
Kotor me podseca na BG kome je oduzet Chapter 2 i 3. To je u dobroj meri ono sto Kotoru fali. Nelinearni deo price koji ti dozvoljava da radis sta hoces i kad hoces. Tek kada se tu "izduvas" kreces u spellhold, underdark itd... koji i nemaju puno sidequestova vec te potpuno vode ka zavrsetku glavnog kvesta. Kotor (i 1 i 2) te od pocetka vode ka zavrsetku glavnog questa, bez mnogo sidequestova. Fali onaj deo gde personalizujes lika.

NWN mislim da nije ni predvidjen da bude nesto revolucionarno. To je trebala da bude jednostavna dungeon-crawling multiplejer igra. Bez mnogo price a sa puno dungeona. Mislim da je to i postigla. Moj savet je da probate da je igrate u mrezi. BG je totalno orijentisana na single player i jako ju je tesko igrati u multiju. Prica se vrti samo oko jednog lika i nije toliko zadovoljstvo za ostale igrace dok su u NWN-u svi ravnopravni...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke