Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2006, 18:46   #17
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
Šteta što ljudima iz trojke svaki put uspeva da bankrotiraju... Ali UVEREN sam da će za max 5 godina opet otvoriti firmu, možda i treći put pod novim imenom, i izbaciti jedan fenomenalan RPG, a onda opet bankrotirati, ili biti kupljeni....
Koliko su to puta oni bankrotirali po tebi? Po mom brojanju, samo jednom.

Troika games je, po meni, bio tim sa velikim potencijalom, ali su nacinili nekoliko gresaka, na zalost. Igra koja je trebala da ih lansira u orbitu bila je Vampire:Bloodlines. Da su umesto Source enginea uzeli Quake 3 engine, tako bi verovatno i bilo. Umesto toga dobili smo igru sa ispodprosecnom grafikom i iznadprosecnom zahtevnoscu. Za ovo krivim pomalo i ljude iz Valve-a - posto je Vampires izlazio 4-5 meseci pre Half-life 2, mislim da nisu hteli igru sa "breath-taking" grafikom, da su hteli najbolje da ostave za premijeru HL2.
Naravno, moram da krivim i Troiku zato sto su popustili pod pritiscima izdavaca (verovatno nisu imali ni izbora) i da bi je izdali u Bozicnom periodu, pustili u promet nezavrsenu igru, punu bugova.
Licenca za Fallout 3 je ostala kod Black Isle-a, koji ionako zna samo da upropasti ono sto mu padne u ruke, tako da originalni tvorci Fallouta nikad nisu dobili sansu da naprave treci nastavak
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke