Prikaz jedne poruke
Stara 5.7.2010, 23:44   #323
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

za pocetak

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	monkey.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	56,1 KB
ID:	35263

a ako ste pomislili da je remake Monkeya 2 prerano stigao - prevarili ste se. Nije ni fun-made igra vec jedna od onih nasih omiljenih "avanturistickih" podvrsta - kliktalica i jurnjava za vesto sakrivenim objektima

U pitanju je igra Robinson Crusoe and the Cursed Pirates od Bigfisha, i odmah da napomenem da nemam nameru da razapinjem autore za neke ocite "pozajmice" iz Majmunskog ostrva jer ni sam ne znam da li su im to Lucasovci dozvolili, da li su programeri jednostavno ljubitelji koji su na "kvarno" ubacili nesto is svoje omiljene igre ili nesto drugo

Igru sam naravno skinuo, i radnja je fenomenalna - ne samo da ste Robinson Kruso u avanturi na Karibima nego je sve to pomesano i sa Kapetanom Flintom i Treasure Islandom, vuduom, sumnjivo nasminkanim i odevenim piratima i ostalo

Kao sto rekoh, nemam nameru da "udaram" po autorima pogotovu kada se radi o jednoj ovako lepoj avanturistickoj temi, ali je interesantno videti da su autori osim vec uocljivih referenci ubacili i Vudu Lejdi, Kartografa koji trazi uvelicavajuce staklo, Sword Masterku, Men of Low Morals, Kanibale i slicno. Tu su i neke "familiar" lokacije



ili npr.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	robinson-crusoe-and-the-cursed-pirates066.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	83,3 KB
ID:	35265 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	robinson-crusoe-and-the-cursed-pirates135.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	80,4 KB
ID:	35266

Jos slika mozete videti na walkthrough stranici ili pribavite igru pa se i sami igrajte "spot the difference"

O preplitanju HOG igara i avantura vec je bilo reci u ovoj temi - te ako ste zabrinuti za buducnost zanra zbog najezde kliktalica kolega Forest ce vas rado primiti na razgovor, ali neki sebicni avanturofil bi mogao da se zapita povodom jednog ovakvog ociglednog koriscenja popularnog serijala u korist zanrovskog "arch nemesisa"

A kad sam vec tu da napomenem da igrica i nije losa osim sto je HOG grafika i likovi su jako dobro uradjeni, muzika je stvarno dobra ako ne i "zveknuta" od MI i slicnih a tu su i sporadicno solidne logicke zagonetke

Oh well, ne znam za vas ali ja odoh da skupljam razbacane predmete
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
zoran845 (6.7.2010)