Prikaz jedne poruke
Stara 8.7.2010, 18:32   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge (remake)

Neki utisci:
Mnogo bolji port nego specialno izdanje prvog dela.

Biranje radnje je mnogo bolje uradjeno (u SE modu), pozadinski ekrani izgledaju skoro ko u prvom delu (nema "kreativnog" redizajna). Likovi su redizajnirani, ali izgledaju pristojno. Animacija je bolja i tecnija, mada se primeti da su zadrzali "usmeravanje" likova kao u originalu.

Gluma je korektna, sem u par izuzetaka (Kate, kad "pokusava" da vice, zuci smesno i neuverljivo).

Postoje audio komentari, ali su, po meni, prilicno siromasni. Ocekivao sam vise.

Od par negativnih stavki, tu je manjak intro-a*, koji je bio odlican u originalnoj verziji (kad se pojavi Guybrush, i ganja sa majmunima, a posle ide uvodna spica sa ilustracijama i "kreditima"), bio je bas "filmski". Bar je muzika iz intro-a sacuvana, i cuje se tokom startnog menija.

Ne postoji ni easy mod, ali to je nebitno po meni. Ionako je danas net pun walkthrough-a, pa je nemoguce da se neko zaglavi i obustavi igru kompletno, kao nekad.

Jos jedna sitnica, sto sam primetio, je da scena sa liticom na Phatt ostvu, kad treba da se nadje parce mape ispod nje, se ne skroluje na dole ni u SE i nu u klasicnom modu, za razliku od originala, nego samo ide loading ekran i instant prelazak na scenu. Ne znam zasto su tu frljali?


*da se razume, sta mislim, evo youtube snimak originalnog intro-a:
http://www.youtube.com/watch?v=Rsui2EqOjYo
(u SE fali sve posle uvodnog dijaloga, do prve scene pred vatrom)

Poslednja ispravka: player1 (8.7.2010 u 20:08)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke