Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2010, 14:23   #336
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Dakle prvo idu 3 monkey islanda pa onda nova 3d izdanja?
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Jel to sve, dva plus Curse i onda novi?
Sa ovim bi se slozili neki fanovi

Ipak, Lucas jeste napravio cetvorku koja uopste nije losa igra iako je i najnepopularnija u serijalu.

Najvece prituzbe su sto je uradjen prelazak na 3D, mada su doduse samo likovi 3D i to sto se koristi tastatura za upravljanje.

To, kao i uz neke detalje u samoj radnji su napravili da je cetvorka zesce potcenjena mada je to vise proisteklo od strane zagrizenih Monkey Islandovaca koji velicaju prva dva dela i koji tesko prelaze i preko Curse-a ili jos uvek cekaju da Ron Gilbert napravi treci deo.

Escape mozda ne moze da se meri sa prethodnicima (sigurno ne po popularnosti) ali itekako ima svoje kvalitete koji se ogledaju u nekim genijalnim dijalozima i izjavama, humoru i zanimljivim likovima i zagonetkama.

Istina, forsiranje modernih motiva i nesto losiji 3D modeli likova joj ne idu u prilog ali je duh Monkey Islanda i humor koji ga je krasio itekako prisutan. Tu je doduse i dosadni Monkey Kombat i rogobatni inventar ali opet nedovoljno da se pokvari utisak

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Gde bi smestili Sam & Max, 3d serijale, po kvalitetu
Jedan clan foruma ce se obradovati da su njegovi romani i pripovetke, price i basne dobrodosli nekome

Meni su Telltale-ovi Sam & Max nekako generic-like po pitanju pozadina i likova ili nekog sveopsteg dizajna.

Doduse, i Tales ima slican problem, ali su barem uveli kombinovanje predmeta i malo siri obim lokacija jer je razlika izmedju SM i Tales-a u tome sto SM tera onaj fazon iz krimi serija gde se u kratkom vremenskom roku desi i zaplet i rasplet u jednoj epizodi.

Takodje, nikako ne treba dovoditi u pitanje lude ideje oko radnje, dijaloge i humor.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke