tema: Discworld
Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2010, 19:04   #49
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Imaš sreće: i sam odavno želim da ponovo odigram DN, pa sam uzeo maločas da ga instaliram (laptop MSI ER710x-052EU, Last XP SP 2):

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	installation.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	27,4 KB
ID:	36070
Posle instalacije sam odmah pokrenuo DN i sve je fino radilo. Igrao sam malo, sačuvao poziciju i izašao iz programa.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	start.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	47,0 KB
ID:	36071
Kad sam opet startovao DN izbacivao bi me na desktop pri kliktanju na Resume game i Options, ali ako bih započeo New game mogao sam (posle uvodnih scena) da učitam ranije snimljenu poziciju preko menija koji se dobija pritiskom na F1:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	opcije.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	38,0 KB
ID:	36072
Dakle, dešavalo mi se isto što i tebi, ali mislim da u opisanom nema ništa strašno. Ne sećam se da sam imao sličnih problema kad sam prvi put odigrao DN, samo to je bilo pre osam godina i na Windowsu 98.

Sve u svemu, mislim da je ova avantura igriva (na XP) i da je itekako vredi probati.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
kad izadjem i Pseudopolis Yarda treba da mi se pojavi neki trol, ali ja sam ga izgleda jednom "premotao" dvoklikom i sad ga nema vishe a sa njim ni nove lokacije tako da sam zaglavljen. Mrzi me da igram od pocetka pogotovo sto ne znam dal ce mi se to ponovo desiti i dal ima jos slicnih bagova u igri. Ako ima onda , a shteta inache je igra skroz dobra
Probaj da ne igraš DN kao neki FPS, nego strpljivo gledaj, čitaj i ne klikći onako s boka .

U igri nema bagova (meni se samo jednom desilo pri prvom igranju da me je DN izbacio na desktop, ali to je bilo u jednoj grafički zahtevnoj sceni - zahtevnijoj za 2002. godinu, grafičku sa 8 MB VRAM-a i mojih jadnih 64 MB RAM-a).

Igra ne da je "skroz dobra", nego je fantastična i vredi svakog truda, a (ponavljam) nema nekog posebnog mučenja. Opet, sve zavisi od tebe i tvog strpljenja.


P.S. Ovde mogu da se nađu neki saveti u vezi sa pokretanjem DN-a. Nisam prostudirao temu u celini, ali možda se nekom nađe korisna.
P.P.S. Što se rezolucije tiče, po difoltu je 640 x 480, ali slika ne izgleda loše na mom monitoru nativne rezolucije 1440 x 900.

Poslednja ispravka: zoran845 (22.8.2010 u 19:17)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke