Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2007, 21:00   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Nešto o prva dva dela

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
igrao sam ja oba dela. atmosfera me je odusevila u 1. delu i cela igra mi je tada bila fantasticna. a verujem da ni danas nista ne bi smetalo... to je point & click horor avantura.
I ja sam igrao prva dva dela ("Dracula: Resurrection" i "Dracula 2: The Last Sanctuary"), i mislim da bi neko ko pročita ovo mogao malo da bude zaveden.

U obe igre, ako se isključe činjenice da je neprijatelj glavnog junaka Drakula i da se radnja dešava po raznim "spooky" mestima (selo i zamak u Transilvaniji, groblje i kanalizacija Londona i tako to), nema (skoro) ni "h" od "horora". Mnogo više će vas uplašiti igranje "Scraches" ili "Dark Fall" (ili "Alone in the Dark"), a ni slučajno ne očekujte nešto tipa "Silent Hill".

Obe igre su čistokrvne, lepe avanture (naročito prvi deo), gde se samo povremeno pojavi Drakula, koji ne predstavlja ni najmanju pretnju (vi mu radite o glavi, a on ni da pokuša da vas napadne!) što je meni malo bilo nelogično (pa makar da je reč o avanturi). Samo na samom početku druge igre vas startuju neki demoni u napuštenoj kući, ali ne morate da imate ni tri ruke ni reflekse poskoka da bi ih sredili.

Prvi deo je dosta jednostavan i malo kratak, ali je igra prelepa, atmosfera sjajna i priča ide nekako tečno, zato što su zagonetke tako lepo utkane u radnju da sve samo klizi. Valjda su autorima "Vaskrsenja" to zamerili (pitam se samo ko?), pa su se tvorci drugog dela dali na posao da naprave težu igru, ubačene su neke nelogične glavolomke i već pomenute akcione sekvence koje su postigle to da igra zaista bude teža, ali i nategnutija i izveštačenija. Radnja "Zadnjeg svetilista" ide seckavo (pođe-pođe, pa stane, pa opet...) i opšti utisak je kudikamo bleđi od onog koji ostavlja prvi deo.

Preporučujem oba dela za igranje, ali ne očekujte da ćete se prepasti na mrtvo ime. Ovo naglašavam, da se ne bi od igre odbili plašljiviji, a na nju (bez ikakvog razloga) navukli ljubitelji horora. I jedni i drugi će pogrešiti.

Poslednja ispravka: zoran845 (12.9.2007 u 10:14) Razlog: naslov
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
culer (12.9.2007), Shlaymara (11.9.2007)