Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2010, 20:36   #41
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Whispered World

Što sam duže igrao, sve više sam se slagao sa Johnom Walkerom, ali je ipak čovek preterao. Neke "zagonetke" su stvarno pain in the ass - ona sa tajnim prolazom u 3. poglavlju, nabavljanje ušnog aparata astronoma (zato što ga on sakrije iza leđa, pa čovek zaboravi na njega), itd. Ali uglavnom su logične i kreativne.
Spoiler za Epsko putovanje:
Moj utisak je da fali jedno poglavlje između 2. i 3. jer igrač previše brzo stigne do Asgila (Godzilla se pokazuje tek na kraju filma ), a i celo epsko putovanje nije ni nešto epsko (sve se odigrava u rasponu od 2 dana), nit' je ni neko putovanje (od jezera pored cirkusa odmah se stiže do cilja). I najočiglednije - celu invazionu armiju Asgila čine dva lika i nekol'ko ptica.


Sviđa mi se raznovrsnost - u prva dva poglavlja su maltene sve lokacije maltene odmah otvorene, a kasnije postepeno postaju dostupne. Pa onda, u 4. gomila logičkih zagonetki, a ranije samo jedna po poglavlju...

Spoiler za Kraj:
bi bio dobar da nije Alise u zemlji čuda i Čarobnjaka iz Oza. Sem što je cliche, taj sukob mašta vs realnost bi trebao da se proteže kroz celu igru, a ne samo na početku i u poslednjih 5 minuta. Poenta - ne valja živeti u mašti. To je kul, ali ako je tako, onda bi Sadwicku bolje bilo da nikad nije odbacio podrigivanje abecede i da nikad nije sledio snove (jer ne bi ni uništio svet), a to je zaključak koji mi se ne sviđa.


Nego, kod mene je baš sporo radila, za ulazak i izlazak iz menije treba po 3-4 sekundi, a tek ona zagonetka sa cevima gde sam na pojedine čekao i po pola minuta da promene oblik... Weird.

Sve u svemu, sjajna igra... 92-93 je i neka realna ocena. Pozdrav avanturistima
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke