Prikaz jedne poruke
Stara 13.6.2010, 19:49   #158
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pozdrav svima.Pojavio mi se problem sa kompom,napisaću o čemu se radi,s tim što će post biti dug,jer ću navesti sve što se dešavalo i korake koje sam preduzimao da problem rešim.
Komp koristim 3.5 god,konfiguracija je navedena u profilu,a od decembra ’09. prešao sam na W7 Ultimate.Za ovo vreme,radio je perfektno,Net,igre,audio/video reprodukcija...Problem se javio pre desetak dana.Prilikom paljenja,posle slike za matičnu ploču,pojavio se tamno sivi ekran i na tome je stalo.Posle svakog restarta,isti problem.Lampica monitora je upaljena,sistem se ne diže,tj. procesor ne radi.Inače,leta ’09. sam skidao bočnu stranu,imao sam utisak da CPU fan ’’bruji’’ više nego obično,pa se ta buka snižavala otvaranjem bočne strane,to radim i za vreme toplih dana sada.Takođe,imam naviku da jednom u 30-ak dana čistim unutrašnjost,vadim VGA i memorije,i bez skidanja,očistim CPU fan.
Čišćenje sam uradio i sada,ali problem je ostao.Posumnjao sam u riknjavanje HD,raskačio ga sa matične,ali po pokretanju pojavilo se obaveštenje da ’’proverim kablove od HD-a’’.Mislio sam da je pao sistem (što se nije nikad desilo),povežem HD ponovo,u BIOS-u namestim da se boot-uje sa DVD-a,ubacim disk sa W7 i gle čuda (za mene),sistem se podigao!?Znači,ne ponovo instalirao,već se podigao instalirani sistem.I sve (tada) radi kao ranije,nikakvih promena/problema u radu nema.Restartujem,vratim da se boot-uje sa HD,međutim kao i 1. put,tamno sivi ekran.uđem u BIOS,ponovo namestim da se diže sa DVD,i sistem se podigne!?Sažeto,sistem se podigne akoje 1. Boot device-DVD,a ako je HD,dobijam onaj tamno sivi ekran i ništa dalje...Komp je tako radio 4-5 dana,s tim što je prva 2 dana,pre podizanja sistema na ekranu pisalo ’’NVIDIA Boot Agent 231.0528;PXE-E61:Media test fail,check cable;PXE-MOF:Exiting NVIDIA Boot Agent’’,a naredna 3 dana bez ovog obaveštenja.
4.,5. dan,u toku igranja došlo je do zamrzavanja,posle restarta (nije reagovao na ništa drugo) sistem se nije podizao,repair nije pomogao,tako da sam morao da oborim i ponovo instaliram OS.Sada se sistem dizao bez problema (u BIOS-u sam vratio da boot-uje sa HD-a).Nekoliko sati je radio bez problema,onda ponovo freezing, i kao što sam opisao,ne pomaže repair,Early restore point,ništa.I sada dolazi do 2. velikog problema,jednostavno,više ne mogu da instaliram W7,tj. u instaliranju,posle prvog restarta (kada preuzme podatke sa DVD),pojavi se samo taman ekran sa logom W7 i tako stoji,ne pokreće se dalja instalacija sistema.Pokušavao sam više puta,svaki put prvo formatirao tu particiju,ali dalje nije išlo.Pokušavao sam u BIOS-u sa snižavanjem frekvencije procesora,nije vredelo.Pokušao sam i instalirao XP,radi za sada,s tim što primećujem da jako sporo skroluje stranu u browser-u ili u otvorenom window-u. Da napomenem da sam probao u Google-u vezano za ove probleme,ali nisam uspeo da nađem ništa konkretnije.Drugar mi kaže da je možda problem u CPU fan-u,tj. da se procesor greje više od dozvoljene temperature.Evo i veličine temperatura u trenutku dok pišem ovo http://img14.imageshack.us/img14/6296/57081083.jpg
Danas sam instalirao najsvežija podešavanja za MB sa MSI sajta.Zamolio bih za mišljenje,ideju i sl.,pre nego ga odnesem u servis.Izvinjenje za dug post,hvala unapred.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke