Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2011, 10:01   #92
Gwynbleidd
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Evo i kod mene klasičnog problema koji je ovde često opisivan:


Kada se uključi računar, ploča ima napon, ventilatori se propisno zavrte, hardovi pokrenu motore, ali nema znakova života od BIOS-a - nema POST procedure, monitor ostaje bez ikakvog signala, niti ima bilo kakvog zvučnog signala, nema POST bipova.


Ono na šta sam prvo pomislio je:

- Napajanje je nedovoljno.
To je neko Antecovo prilično staro napajanje od 350W koje nije EATX nego ATX (ima četiri pina manje na konektoru za ploču). Dva harda, ATI Radeon 2xxx koja nije nešto zahtevna sa strujom (nema svoje dodatne konektore).
Nisam još u potpunosti isključio ovu mogućnost, ali sam probao još jedno napajanje, koje takodje nije najnovije ili najbolje, LC POWER od 420W switching, ali situacija je ostala ista.

- Baterija BIOS-a je otišla.
Ovo sam pomislio zato što je prilikom poslednjeg paljenja koje je uspelo da podigne sistem (pre par dana) postojao neki problem sa BIOS-om (mislim čak da je rekao incorrect CPU voltage) i morao sam da učitam default settings, nakon čega je sve radilo kako treba (ta mašina nikada nije overklokovana). Pa sam očistio CMOS (s džamperom), promenio bateriju, i bi ništa.

- Ploča je riknula.
Asus P5LD2. To je jedino što mi pada na pamet.
Kompjuter je radio bez problema do pre nekoliko dana sa istom konfiguracijom. Da je neka druga komponenta u pitanju bilo bi bipova od BIOS-a. U medjuvremenu se desila oluja, ali je mašina na UPS-u.

_________________________

Da li treba proveriti još nešto?

Da li ima još neki uzrok ovih simptoma koji mi nije pao na pamet?
__________________________________________
Gwynbleidd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke